Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #27991

2014-10-23 08:36

Ceaaa ce spui tu nu contrazice cu nimic ceea ce spun eu, dar se stie unde bati. Si o mica corectie: la momentul initierii revolutiei, Cernev era in concediu, nu el a fost initiatorul, nu ca ar fi ceva rau in asta. Vezi ca el a fost chemat de acasa, inclusiv de dl Roibu. Informeaza-te inainte!

 

Si imi amintesc foarte bine momentul hotarator, ca tot am ajuns la capitolul asta, si anume, cand inteligentul de Diculoiu a adunat oamenii in fata pentru sustinerea directorului general, care chipurile nu stia nimic de adunarea de sustinere. Total intamplator a aparut cam in doua-trei minute si era foarte "surprins" de prezenta muncitorilor. Muncitorii fusesera informati ca dl Roibu isi daduse demisia. Un reporter de la Prima, parca, il intreaba daca e adevarat. NU - raspusn sec.

Ei bine, cam dupa o jumatate de ora au inceput sa se auda si vociferarile oamenilor nemultumiti si.. a urmat "revolutia"

Morala: noi nu invatam nimic din istorie. S-a repetat o greseala similara cu cea din '89, la o alta scara, fireste! Tot la stadiul de "restante" este si faza cu Diculoiu presedinte pe viata!