VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA


Musafir

/ #270

2014-10-06 18:56

doresc legalizare unei "normalitati" ceea ce ste normal si evident in lumea civilizata in lume ala care rivnim de decenii sa devina realitate si in romania...mai ales ca sintem de 7 ani tara membra in ue...pacat ca sintem doar la nivelk declarativ nu si faptic....vreau sa traiesc intr-o tara in care sa nu imi fie frica ca imi exprim sentimentele fata de cien vreau si cum vreau sa fiu catalogat drept apartinind mereu unei anumite "minoritati" gen sexuale sau de alt fel...ce inseman normalitae din punct de vdere sexual?
doa rpt procrearea speciei umane ..consideram normala realtia dintr esex opuse?discutia este f indelungata cu multe opinii pro si contr un subiect care nu se va incheia niciodata cit va exista omenirea cred..da consider ca titi timp cit alt natiuni..au consimtit sa lelizeze relaltiile lgbt dpdv legal..nu vad de ce nu si in romania nu s-ar aplica aceste lucruri? aceeasi politica comunitara...desi cred ca nu legea lipseste rominilo ci educatia civilizatia si bunul simt..mentalitatea poppulatiei per ansamblu..car mereu nu este pregatita sa accepte asa ceva in peisajul mioritic..dei se considera ca romanii sint ospitalieri primitori si toleranti..atunci sa demonstreze acest lucru...da rtine de fiecare individ de respactarea persoanei de alaturi..ca sa te respecti pe tine trebuie sa respecti pe cel de liga tine chiar dc nu esti de acord cu el sa fii tolerant deschis...parerea mea.