Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #21331 Re: Re: Sume datorate de DISPONIBILIZATI

2014-05-30 18:48

#21327: ueeeee - Re: Sume datorate de DISPONIBILIZATI

"PS:

in timp ce scriu aceste randuri, la europa fm aud corespondenta nicoletei ene in legatura cu actiunile disponibilizatilor la diicot si mistificarile vehiculate de administratorii judiciari... amar, crud si amar. tocmai de aceea sunt mai hotarat decat de obicei sa lupt ca sa ii dau in afara din meseriile pe care le practica in mod abuziv, cu efecte devastatoare asupra tuturor valcenilor."

 

Da , banii sunt foarte importanti pentru fiecare dintre noi dar cel mai tare ma doare umilinta la care ne supun. Modul josnic in care ne-au bagat mana in buzunar si ne-au deposedat de un drept al nostru. Ma doare ca in tara in care m-am nascut, am crescut si am muncit , in tara in care eu imi respect toade indatoririle mele de cetatean si contribuabil sunt furat , sunt talharit de catre stat.

Promit solemn ca nu ne vom oprii aici. Daca in 10 zile nu se va rezolva intr-un mod amiabil , am luat legatura cu inca 12 colegi si vom face cunoscut acest jaf intregii Europe. Vom merge la STRASBOURG in fata Parlamentului European si vom intra in greva foamei, convins fiind ca de data asta vom reusii.