Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Alege numele de user

/ #20853

2014-05-16 09:39

#20852: paul - Re: Re:

"deciziile sunt foarte bune"

 

Iti multumesc Paul pentru sfatul dat. Asa este ca tine dar intervin precum bine stii si tu sau banuiesti mai multe elemente sau influente pentru care nu reusim sa facem mare lucru.

Unul dintre ele ar fii influenta politica in justitie si la toate institutiile care au responsabilitati pe aceasta linie.

Un alt motiv pe care eu il banuiesc, este acela ca si avocatii ne-au tradat si motive sunt suficiente.

Degeaba legea e de partea noastra daca nu vrea nimeni sa o aplice, vom sta prin tribunale pana la adanci batraneti.

Acesti administratori impreuna cu actionarul majoritar al acestei societati nu a facut nimic altceva decat sa ne escrocheze.

Exemplu: la intrebarea pusa de mine reprezentantului administratorului juridic pri care ceream sa ne arate cadrul juridic prin care a transformat drepturile noastre in creante , a incercat sa ocoleasca raspunsul , in final spunand ca nu exista u cadru juridic , dand de inteles ca efectiv ne-au pacalit sau mai bine zis ne=au escrocat asa cum am zi mai sus.

Da legea e de partea noastra , dar cine o aplica?

Sti ce ne-a mai spus un domn din conducerea OLTCHIM "stramutati procesul, schimbati avocatii ca oricum ati vazut ca nu ati castigat nimic pana acum". Cu alte cuvinte puteti sa va duceti oriunde si sa puneti orice avocati vreti , ca peste tot subt oamenii nostrii.

Atunci ce ne mai ramane de facut?

Eventual o greva a foamei prin care sa incercam sa sensibilizam opinia publica si in acelasi timp sa atragem atentia institutiilor responsabile ca ne-am saturat ca in tara asta sa ne ne fie respectate drepturile, ne-am saturat sa fin doar buni contribuabili.