Gratiere pentru Gica Popescu

Musafir. #. 41

/ #3081 Condamnarea la. inchisoare a domnului gica. Popes I

2014-05-10 00:05

Sint. Socata. De. Vestea. Ca. Domnul. Gica. Popescu a fost. Condamnat. La. inchisoare. . Felul. Cum. Se. Applica. Legea. In. Cazul Lui. Este. Abuziva.
Domnul. Gica. Popescu. Nu. Este. Al. Capone. Si. Nici. Un. Mafiot. , ci un. Om. Cu. care. Romania. Ar. Trebui. Sa. Se. Mindreasca.
. L-am. Cunoscut. Intimplator. In. Marea. Britanie. Unde. Juca. Pentru. Tottenham. Si. Mi-a. Lasat. O. Impresie. Extraordinara. Un. Om. Foarte Corect, modest , civilizat , ,manierat. . Nu. Degeaba. Era capitanul. Echipei. Romaniei care. A batut. Marea. Britannia amici. La. ei. Acasa. De. Mi s-a. Umplut. Inima. De. Bucurie si. Mindrie. Aici Era. Doliu. National, si eu. Eram. Mindra. Ca. Mica. Mea. Romanie, Avea. O. Echipa cu. jucatori neinfricati, care. Nu. Se. Lasau. Intimidati de. Nimeni.

Parca v-a spalat. Cineva creierele acolo. V-a. Ginditi numai. La. razbunare si va bucurati de Raul altora. Din. Cauza. Asta. Nu. Progresam si nu avem. O imagine
Buna in. Lume, fiindca nu sintem uniti. Puterea. Si forta. Unui. Popor. Vine. Din. Unitate., si. Nu. Din. Dezbinare.

As. Fi. Dorit. Foarte. Mult. Sa. Semnez petitia, dar. Nu. Mi se. Pare. Normal. Ca. Trebuie. Sa. Platesti. Pentru. Asta. O. Alta. rusine si. Jena.
Sper. Ca. Ratiunea. Sa. Prevaleze. Pina. La. urma.
Capul. Sus , domnule. Popescu. Nu. A-ti. Facut. Nimic de. Care. Sa. Va. fie. Rusine. E o rusine ce. Se. Intimpla. Acolo.