Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #19836

2014-04-15 20:21

Cum in insolventa , directorii pot sa ia asemenea salarii. Strangem cureaua toti sau ce dracu facem ? Am jurat ca nu mai intru pe aceasta petitie , din anumite considerente : sindicatele ne-au incaierat, ei au prosperat, guvernantii au profitat de aceasta "golaneala " din combinat si suntem pe buza prapastiei. Sa-mi raspunda si mie cineva: ce facem daca nu vine cineva in luna mai ? Ce a vrut sa spuna cu aplicarea planului B . Exclud varianta falimentului ! In cazul acesta, scuzati-ma, roata dintata scrie pe ei. Nu mai putem fi pacaliti. Oamenii au fost ingaduitori, si-au vazut de treaba, nu au facut scandal. Chiar vrem sa ajungem un judet de asistati sociali ? Unii avanseaza alta versiune : daca nu se privatizeaza, guvernul, pregateste ordonanta . Dar, sa nu fie batjocura ca in cazul vechilor disponibilizati,care au ajuns sa cerseasca banii ce li se cuveneau. Si fratilor ! Hai sa nu ne mai certam intre noi, sa ne aparam locurile de munca, astia profita de haosul creat si ne fac franjuri. Hai sa fim uniti in ceasul al 12-lea. Nu cu scandal, printr-un dialog constructiv. Dar asta,dupa 16 mai. Daca si atunci ne aburesc, le dam papucii la toti, sa ne dea toti banii la zi , le inchidem portile si ne aparam munca bunicilor care au construit combinatul cu sudoare, nu la sprituri prin concedii de lux. AM AJUNS SA STERGEM BABELE DIN ITALIA LA FUND !!! CHIAR NU MAI AVEM ONOARE ?