Cresterea baremelor de inaltime la admiterea in Politia Romana

Aurel

/ #1 Hai da-te draq....

2011-07-26 00:33

Hai sa fim seriosi....adica un politist cu 1,67 nu e la fel de competent ca unu de 1,70? si mai ales ca din academie ies "politisti de birou" asa cum zicea si parintele Pomohaci: a fi om e lucru mare, a fi domn e o intamplare, din care eu trag o concluzie : daca mama natura nu m-a ajuta numai cu 1,67 si eu vreu cu tot sufletul si dinadinsul sa am o cariera in acesta meserie, de sa sa nu o pot face? poate ma ajuta capul sa o fac de 10 X mai bine ca unu cu 1,70 , sau poate am mers de 2 ani la sala de forta + 1 an de Muay Thai(ceea ce inatmpator am si facut) si probabil sunt mult mai competent ca alti...pe care mama natura ia ajuta sa aiba un minim de 1,70...dar asta e...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul....
P.S. am colegi la sala de Muay Thai care au 1,60 si "rup" pe oricare de pe strada de peste 1,80, iar la sala de forta (unde banuiesc ca merge multi pe pe aici) am multi prieteni mici de statura ca la forta sunt extra...asa ca din punctul meu de vedere nu cred ca conteza 2-3 centimentrii in + sau in - ...bineinteles ca nu putem avea politisti de 1,50 dar sa fim realisti, daca eu am 1,67 iar inaltimea minima e de 1,70 credeti ca nu as face treaba? sau credi ca eu(sau multi altii) nu si-ar fi dorit sa aiba acesta inaltime sa intre in cariera acesta? eu pur si simplu nu o duc rau din punct de vedere finaciar si nu vreu sa intru in politie pentru "salar mare" sau "spagi", insa chiar imi doresc cu tot sufletul sa am o cariera frumosa si respectabila, si credeti-ma ca am prieteni ai caror parinti stau foarte bine de acasa si anume cu laptarii, brutarii, peco-uri si supermarketuri , iar copiii lor sunt la scoli de politie din Campina si Cluj...cam asa sunt si eu, parintii mei au bani(nu ma laud , nu au foarte multi, insa multumitor) , am 1,67 si doresc sa fac o cariera demna si respectabila...insa mama natura nu m-a ajutat... asa ca doresc ca toti rautaciosii sa se puna in situatia noasta si sa mai judece odata...Cu adanca plecaciune, un tanar ce vrea o cariera in politie.
Va rog sa semnati petitia : http://www.petitieonline.com/inaltime_academia_de_politie_pentru_2012