Gratiere pentru Gica Popescu

UN CALATOR PRIN LUME

/ #2706

2014-03-10 00:28

treceam odata prin olanda(si am fost de vreo 30 de ori ca sa nu spun ca am si trait acolo si citiva ani))cind un politist de frontiera a vazut in pasaportul meu locul de nastere romania,a inceput sa ma intrebe cu deosebit respect daca/l cunosc personal pe gica popescu(istoria reala este un pic altfel dar nu o pot prezenta mots a mots dar va redau esentialul)cert este un lucru ,,nu stiam ca in romania se joaca asa fotbal si ca aveti asa BUNA SCOALA DE FOTBAL,,(SI NU SINT UN MARE IUBITOR DE FOTBAL ROMANESC,recunosc ca ma uit cind joaca NATIONALA)IN ORICE CAZ acel politist de frontiera era un mare admirator a lui GICA si implicit al ROMANIEI.a iesit din ghereta lui si a venit sa vorbeasca cu mine NUMAI DESPRE GICA.printre altele mi-a spus ca din admiratie pentru gica popescu a inceput sa citeasca despre romania si ca descoperise ca aro a cistigat raliul padurilor din olanda,ca aro a trecut pe unde nici land rover nu a putut trece prin padurea amzoniana,ca noi romanii l-am avut pe brincusi(nu mi-a spus ca ne-am batut joc de operele lui brincusi,nu se intimplase inca!!!!!!)mi-a spus ca mai auzise de romania din cauza lui dracula,ceausescu si nadia comaneci.in sfirsit ca sa nu va plictisesc din acel moment am ramas prieten cu acel politist de frontiera din olanda,si mereu cind trec prin olanda,daca nu este de serviciu la schipol macar ii dau telefon sa-i zic buna ziua,daca olandezii iubesc romania,romanii prin ordinele gunoiului de la cotroceni au aratat ca nu-l iubesc pe gica popescu care-i un MONUMENT DE CORECTITUDINE SI FAIT PLAY