Loc de joaca Parcul Titulescu Brasov


Musafir

/ #13

2014-03-04 16:23

Actualul loc de joacă va fi relocat

Locul de joacă tematic din Parcul Central va avea 1.400 de metri pătraţi. Elementele de susţinere vor fi din metal, iar restul componentelor, din plastic şi lemn. Reprezentanţii partenerului privat spun că toate componentele parcului tematic au fost create de o firmă din Braşov. Pentru amenajarea acestui parc tematic va fi nevoie, pentru început, de dezasamblarea actualului loc de joacă. Reprezentanţii primăriei nu au decis deocamdată unde va fi relocat. „Există mai multe solicitări, din diferite cartiere ale oraşului. În perioada următoare vom lua o decizie în acest sens şi apoi vom începe dezasamblarea acestui loc de joacă“, a declarat viceprimarul Răzvan Popa care spune că una din variante ar fi reamenajarea elementelor de joacă tot în Parcul „Nicolae Titulescu“, în locul dinspre Livada Poştei, în care se află acum echipamentele de fitness. EXPLICAT_MI ULTIMUL RAND <>Acestea sunt din articol publicat cu interviul dat de domnul viceprimar.CEva imi scapa.Deci ar exista varianta realocarii tot in parc.Atunci de ce il demontam????CAt as fi de blonda, ceva tot imi scapa.De ce demontam, ca sa montam si remontam?Nu e logic si mai simplu sa i se dea acestui avion alt amplasament de la inceput fara sa ne mai tot legam de cel existent?