Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #16594 : POATE AFLA SI DOMNUL MINISTRU ANDREI GEREA SI PUNE PUNCT ACESTEI SITUATII!

2014-02-04 17:22

#16554: - Re: Re: Re: Re: POATE AFLA SI DOMNUL MINISTRU ANDREI GEREA SI PUNE PUNCT ACESTEI SITUATII!

BAIATULE DU-TE LA DOCTOR ESTI TARE PLECAT DE ACASA.... !!!!!!!!!!!!!! CONFUZI TOT SI BATI CAMPII.

Nu pot sa iti scriu aici de " conversie in actiuni  APROBATA DE U.E. " (la care au fost expertize contabile si verificari inainte de toate)  si  nici detaliind aici, ca nu intelegi termenul ....,

"- Mentchim a fost capusa si inca spera sa mai fie

- Designro la fel, se uita lung dupa comenzi date pe sustache

- Protecthim la fel desi respira si singur

- IMG e mai incolo de gard "

 

>>>OBSERV CA NU STI NIMIC DE OLTCHIM SI ESTI PARALEL TOTAL.

>>>PARALEL CU TERMENUL CAPUSE SI CE SUNT FIRMELE ACESTEA PENTRU TINE, IN IMAGINATIA TA.....!!!!!!!!

(una singura a fost, a lui Boureanu, dar fortat a achitat banii, paguba )

>>>GRAV, DAR NU AI PIC DE CUNOSTINTE SI NICI NU ADUCI ARGUMENTE, MAI CONVINS. POTI SA TACI.

 

BATI CAMPII !!!!!!!!!

Ocupi spatiu cu aiureli aici.

 

RESTUL  O SA AFLAM CURAND TOT.

 

 

Inca o data iti spun ca ma doare mintea cand vad argumentele tale, practic inexistente. dar iti dau dreptate: faptul ca stau sa-ti raspund inseamna ca sunt cam bolnav.


Aia cu ocupatul spatiului de care vorbesti eu zic sa te uiti mai atent pe paginile astea

 

Hai sa vedem care e mai paralel dintre noi, asa ca ti fac o schema,

luam ca exemplu Mentchim:

 

- intretinerea, adica mentenanta ca sa intelegi si tu, se facea in general (in afara de oamenii corespunzatori din sectii) cu ATM-ul Sectia Mecanica....etc...etc - sa zicem 800 de oameni (poate e mai mult poate mai putin)

- oamenii astia aveau, in Oltchim la momentul respectiv salariu X adica 800 * X

- a venit momentul externalizarii, peste voia oamenilor in discutie - practic un somaj mascat - oamenii s-au trezit pe alte state;

- la firma nou infiintata au fost trecuti cateva sute de angajati cu aceleasi salarii X;

- la firma nou infiintata au aparut posturi noi de sefi si directori;

- la firma nou infiintata au aparut si consilieri

- la firma nou infiintata au aparut si cenzori ;

- la firma nou angajata dl Serbulescu a mai angajat inca vreo cateva sute de oameni, ajungand cam la cca 1300 angajati (posibil sa nu fie o cifra exacta) deja avem 1300 * X

- la firma respectiva s-au dat ani buni DIVIDENTE - sa zicem Y

 

- si astfel, fara sa mai punem la socoteala salariile de directori, sefi, sefuti, cenzori, consilieri fictivi si nefictivi, din start se observa ca

 

800x este muuult mai mic decat 1300x +Y

 

- firma nou infiintata a trait cu lucrari 99.99% din Oltchim platite din Oltchim

similar Design ro, similar o buna perioada de timp Protectchim.

 

te rog sa analizezi tu, printre fotomontajele alea de toata jena pe care le tot pui conform temei pe care o ai si sa-mi explici

- cam ce reprezinta ingineria prezentata mai sus;

- cine dadea banii acestor firme;

- unde se scurgea diferenta aia care reiese daca stii sa citesti ce am zis eu pe acolo

 


asta pentru ca am vazut ca tu ai atat de multe cunostinte incat nu mai stii cum sa-i mai pupi pe cei responsabili de colaps.

 

PS : incearca te rog sa pastrezi chiar tu un limbaj decent asa cum ceri