Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

multumiriantena 3

/ #33088 Multumesc ANTENA 3 , pentru ca informezi corect !!!!!!

2014-01-20 10:23

Sunt putine televiziuni care informeaza corect . Va rugam sa continuati , pentru a afla totul despre cei care candideaza , in special daca fac parte din mafiotii PDL si daca -i sprijina pe cei din familia Basescu ( oligofrena EBA , sa nu mai reprezinte tara in PE ) Sa stim la nivel de tara , cine sprijina PDL si partidele satelite , in acest an important .Multumim d nei Firea ca ne-a anuntat despre acel nerusinat de liberal ca a facut alianta cu PDL la nivel local . Nerusinat ce esti , de aceea am dat vot anti Basescu ? Eu sunt o persoana care mereu am dat vot anti PSD , de la revolutie pana la USL . In continuare insa , merg pe mana PSD, respectiv USL . Liberalii , sa aiba decenta sa nu mai faca spume la gura denigrand bugetarii la gramada . Eu daca sunt bugetar cinstit si muncesc, nu are nimeni dreptul sa faca diferenta intre un serviciu important catre societate cum ar fi inv. preuniversitar si sanatate la stat si un serviciu catre societate in privat ca simplu angajat . Eu vreau sa fiu platita pentru serviciile facute pentru societate chiar daca sunt bugetar , numai sa fac treaba de buna calitate . Toti din societate profitati , exploatati materia cenusie din aceste doua domenii, fara sa platiti . Este egal cu ZERO ce a facut Basescu si PDL , spun mereu de investitii si locuri de munca , dar ei doar au furat banii publici . Merita , sa sufere inv. si sanatatea daca acele investitii nu au creat plus valoare , ci au produs doar furturi ? Nu stiu de ce privatii nu se apuca de treaba , daca au ales drumul acesta ? de ce cersesc numai de la guvern , in conditiile in care statul a privatizat tot , ramanand doar 5% neprivatizat ? Eu nu am ales privatul , pentruca nu am talent la asa ceva, dar cei care sunt intreprinzatori , chiar numai facand presiuni la stat pot face ceva ? Va rog ANTENA3 , sa ne informati daca si in tarile capitaliste adevarate ,privatii se transforma si ei in bugetari , ca la noi . Dupa mintea mea , mediul privat trebuie sa se dezvolte pe cont propriu (daca vrem capitalism ) , sa lupte pentru ca taxele si impozitele sa fie cat mai mici pt. forta de munca , dar numai dupa ce nu se mai plateste la negru si la gri . Privatii cinstiti trebuie sa lupte impotriva privatilor hoti , nu impotriva bugetarilor cinstiti din invatamantul preuniv. , pentru ca este exploatata aceasta materie cenusie din domeniu in mod nedrept . Toti din societate aveti nevoie de invatamant .