Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #26477

2014-01-18 17:18

In 89 am luptat pentru libertate si pentru ca tot romanul sa traiasca liber. Aceasta libertate ne-a fost furata odata cu tara. Libertatea s-a confundat cu libertinismul. Am ales toti fostii comunisti care s-au ajutat unul pe altul sa ajunga sa ne conduca prin promisiuni si minciuni. Ne-au vandut tara. Suntem indatorati ,suntem vanduti si noi continuam sa acceptam toate jocurile murdare ale acestora. Eu puteam sa muncesc pentru Romania: e tara mea si o iubesc! Eu puteam sa-mi platesc impozitul in Romania timp de 12 ani nu sa-mi vad familia odata pe an.Doresc din toata inima ca acest mizerabil de Basescu care a distrus cel mai mult tara si a deturnat fonduri lucrand cu firme ce au facut drumuri ce acum sunt pline de gropi cu zicala:" Aici sunt banii dumneavoastra" ,vapoarele trimise fara asigurare si vandute in porturi straine dupa confiscare,traficul de arme al fratelui acestui dement inteligent care acum are buzunarele pline prin saracirea poporului roman, pamanturile cumparate si contractele semnate de fiicele acestuia.Ma intreb ce deosebire este intre acest dement si familia sa inteligenta si familia fostului dictator Ceausescu