Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #23971

2014-01-18 10:46

Mi-am pus mari sperante in acest Guvern ! Vad in schimb ca nu e in stare sa contracareze pe plan mondial loviturile sub centura ale lui Traian Basescu . Mai mult , prevederile Codului Penal prin care alesii neamului sunt mai "cu mot in frunte " decat restul poporului , m-au deranjat si pe mine , desi sunt sustinator al PNL din 1990 .Treziti-va stimati alesi mai neamului ! Ganditi de 10 ori si votati o data , dar bine si corect ! Nu am nimic cu nimeni din Parlament , dar chiar partidele nu au in teritoriu oameni de cea mai buna calitate ( corecti , cinstiti , care sa asceada la functiile in stat cu gandul zilnic la binele acestei tari si nu la buzunarul propriu , care sa cunoasca la perfectie si o lim ba straina) pe care sa ii propuneti pentru posturile de senatori si deputati si nu tot felul de neaveniti ( unii dintre ei , care nu fac cinste de loc partidului care i-a propus )care parca nu gandesc cu capul ci cu .....? Orice locuitor al acestei tari are dreptul constitutional de a alege si a fi ales , dar oameni buni , in Parlament , la Guvern , in functiile de conducere ale institutiilor stalului avem nevoie de cei mai buni dintre cei buni , de cei mai pregatiti in domeniul respectiv , de cei mai cinstiti . Sunteti conducatorii partidelor politice de la noi din tara . Opriti accesul celor patati , a celor asupra carora ar plana numai banuiala ca ar avea oarecare probleme de imagine . Ma refer in special la partidele din USL . Aratati romanilor ca membrii vostri de partid propusi pentru diverse functii in stat sunt ceea ce are mai bun Romania ca material uman . Sunt sigur ca aveti in randurile partidelor pe care le conduceti astfel de oameni . Si atunci pot spune ca increderea pe care o am in USL creste in sufletul meu de la o zi la alta . Abia cand oamenii de stat imi vor demonstra ca activitatea si deciziile lor de zi cu zi sunt numai si numai in slujba tuturor romanilor atunci voi fi mandru de tara mea .