Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Drilea Petru

/ #20050

2014-01-17 19:27

Drilea Petru,Drilea Ileana,Drilea,Edy,Drilea Niculai,Drilea Paul,Drilea Iou,Drilea Maria,Drilea Georgita,Drilea Mihai,Drilea Gheorghe.Toata familia mea ignora aceasta dictatura,o mafie mai puternica decat regimul comunist,lipsita de bun simt si rusine,imbogatinduse pe munca si sudoarea acestui papar.Un om lipsit de toate cele de bun simt nu poate fi conducatorul acestei tari,ignorand votul a peste8,4 milioane de votanti,inclusiv si acei ce l-au sustnut pe acest ipocrit.Nu il consider nici o secunda un presedinte al a cestui popor,mergand la UE si barfind si denigrand tara si poporul si situinduse el de asupra lor si cu ajutorul exterior din care enumarpe Angela Merkel,Barosso si ambasatorul Americii la Bucuresti plus si din tara curtea constiutionala ignorand votul acestui popor sa-l mentina la putere,ma consider un om de nimic pentru ca votul meu si al familiei mele nu a contat.Toata familia mea a muncit de pe vremea regelui Mihai si pana astazi nu a adunat atata avere cat a adunat cele doua fiice al a cestui dictator.Ca un simplu cetatian ma intreb oare aceasta este demogratia acestui popor,si pana unde se va ajunge cu justitia armata,politia,si toate institutiile statului de drept,toate fiind finantate din contributia acestui popor.Consider ca acest cetatian nu mai merita sa reprezinte acest popor.Pentru care eu si familia mea semnam si raspundem pentru aciasta petitie.