Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #12524

2014-01-17 10:50

TREZITI-VA ROMANI !
"Daca ai fi avut credite la banci si datorita unei masuri criminale ca impozitul forfetar ai fi ramas fara serviciu ce ai fi facut?-Ei bine,daca, cu greu (la varsta mea de jumatate de veac) ti-ai fi gasit un serviciu intr-o unitate de administratie cu salariu de 700 ron pe care-i dadeam la banca,dar Basescu ti-ar fi luat 25% si ai fi
clacat,ce-ai fi facut" i-am raspuns retoric unui roman ceangau de vreo 35 ani care a lucrat mai mult pe afara.Atunci mi-a zis ca tatal lui a lucrat la padure cu 500 roni si a crescut 3 copii.L-am intrebat ce ar fi facut daca atunci cand erau mici un presedinte i-ar fi luat tatalui sau peste 100 roni din cei 500 ? Mi-a dat un raspuns fara sa clipeasca, uimindu-ma pe care nu pot sa-l redau (ceva in legatura cu un gat) caci mi-e frica sa nu fiu facut atat eu cat si demersul dvs instigatori.DAR IMEDIAT ACEL ROMAN CEANGAU CU MULT RESPECT MI-A ZIS"DE-ABIA ACUM TE INTELEG NEA CORNELE SI-TI DAU DREPTATE",iar un grup de colegi de-ai lui ,care au asistat la discutie,au zis "SI NOI AM INTELES ACUM NEA CORNELE" si au spus pentru prima oara alaturi de mine "JOS BASESCU".Acest lucru ,este real ,s-a intamplat in pauza de masa pe un santier de constructii undeva in Ungaria ,in noiembrie 2013.
DEMISIA BASESCULE !
Cretu Cornel
cornelcretu61@yahoo.com

PS Domnilor semnatari ai acestei petitii va rog sa mai cititi odata emailurile care vi le-am trimis la sfarsitul lunii august 2012.