VREM PÂRTIA DE SCHI FUNCȚIONALĂ ÎN SEZONUL DE IARNĂ 2014

state vasile

/ #25 UNITATE SI COEZIUNE PENTRU VIITORUL NOSTRU

2014-01-17 10:48



Nu o luati in nume de rau si nici nu vreau sa credeti ca fac cumva campanie; stiu ca una din cele mai bune metode de a invata este metoda comparatiei,am inceput sa fac o scurta cercetare a dezvoltarii oraselor din judet si dupa cum stim cu totii nu sunt tare multe acestea,eu frankly nu stiu decat unul singur ,si anume Gura Humorului,care a avut o ascensiune fulminanta si asta nu doar manastirilor si a partie de sky;cele din-tai fiind eticheta iar cea din urma cireasa de pe tort,si nici datorita lui Gheorghe Flutur si a Elenei Udrea in mare masura ci spre surprinderea mea ascensiunea sa datorat primarului,primar care inainte de canditatura sau mai bine spus influenta celor doi in Bucovina,era saptamanal in Bucuresti ,pe la usile Ministerelor in cautare si atragere de fonduri,primar care nu nu a crezut in imposibil si toate astea inainte ca bucovina sa aibe oameni providentiali in guvern. Ma gandesc ca poate unii dintre conducatorii Urbei noastre ar putea lasa mandria deoparte si daca nu fac greva foamei in fata ministerelor,macar sa mearga sa bata pe la usi ,ca nimeni nu va raspunde cu nu in clipa in care bati,dar prima oara trebuie sa bati!!!