Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #7648

2014-01-16 23:22

Sunt exact al 35011-lea semnatar al acestei petitii un roman plecat din tara natala din 2010 din cauza clicii patronate de acest marinar cu pretentii de presedinte. N-am mai suportat injosirea la care am fost supus impreuna cu toti cetatenii acestei tari,injosire perpetuata timp de 9 ani de acesst dictator modern. Cand nu a mai putut fi suportata aceasta stare ? exact cand parintilor mei le-au fost pur si simplu furate 25 de procente din salariu dupa fix 25 de ani de munca . Dupa aceasta eroica fapta facuta(nu executata) de dictatorul modern mai sus amintit am ajuns la concluzia ca-mi pot cauta o viata in alta tara pentru ca viata in tara mea natala nu mai exista de mult, viata mea de acasa fiind deja amanetata de acest salvatore de la patria la FMI. Dar probabil ca omul care ne invaata cum se bea wiskyul probabil ,si nu probabil, crede ca nu m-a umilit destul si infige si mai adanc cutitul mojiciei sale infecte in rana deschisa a orgoliului romanului simplu plecat de acasa din cauza lui si isi imprastie veninul aproape in fiecare seara la ora fixa precum picatura chinezeasca . Ma chinui din rasputeri sa-i explic francezului simplu ca nu asta e romania reala, cea pe care o vad prin acest dictator modern, ca romania reala este una curata,nu imaculata nu pura, doar curata.Dar multumesc lui Dumnezeu reusesc. Si va rog daca aveti posibilitatea transmiteti-i dictatorului ca voi reusi in continuare oricat s-ar chinui el sa cosmetizeze Romania mea exact ca intr-un film horror de la Holiwood. Cu speranta ca imi voi recapata viata lasata amanet de acest cancer al romanului simplu,pe numele lui Traian Basescu,va rog sa-mi faceti auzita vocea Antena 3