Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

ORADEANUL
Musafir

/ #4674

2014-01-16 21:02

Ma simt desconsiderat de tot ce spune presedintele tuturor romanilor,ma simt obosit de atatea dojeneli spuse guvernelor care au stat sub tutela acestui despot...ma simt inutil in propria-mi tara, atata timp cit dau taxe ...impozite inventate pentru ca ei sa isi faca plinul mereu gol...sunt satul de a fi ignorat de  acest stat care isi spune" democratic" dar de fapt este cel mai pur stat despotic! De 24 de ani ma chinuie acest stat sa pot sa traiesc LIBER...DAR STAU INTR-O COLIVIE !Ca intr-o celula de inchisoare!suntem inchisi,mizeri, prizonieri, stam si asteptam sa nu se mai rasbune presesintele pe guvernanti, guvernantii pe presedinte...in timp ce TARA SE DUCE DE RAPA! M-AM SATURAT! AM O VIATA  SI VREAU S-O TRAIESC ONORABIL ASA CUM AM FOST INVATATI DE PARINTII SI STARBUNICII MEI...SA MUNCESC..SA POT SA SIMT CA TRAIESC NU SA FIU UN CETATEAN DE RANG II! Du-te stimabile cetatean marinar ...si DA-NE PACE! FUGI SI LASA-NE IN PACE....nici apa nu mai vrem ...nici peste nu mai poftim...dar lasa-ne in pace!DRUM BUN...SI CALE BATUTA....!