Susțineți revenirea Jurnal TV pe ecranele voastre!

Maria

/ #1392 Re: Să batem clopotele frate

2014-01-14 22:24

#1390: Maria - Să batem clopotele frate

Tocmai cand am vrut si eu sa devin abonat la Moldtelecom pentru a viziona Jurnal TV, mi-a trecut pisica albastra- verzuie . Dar eu vroiam sa devin abonatul Moldelecomu-lui internet + TV doar pentru a  viziona ”Jurnal TV”.Asa că nu vă mai bîlbîiti domnilor deputati cand vă intreabă lumea, de ce inchideti gura Jurnalului TV. E timpul  să știți să vorbiti asa ca un demnitar ales de popor la intrebarea concreta un raspuns cu ”Da” sau ”NU ”.Bunica mea imi spunea mereu vorba  unui intelept ” Hîtrul juruieste, dar prostul trage nădejde”, dureros dar este un adevar absolut  .Replica vă apartine, eu mi-am expus părerea, voi hotariti. Dar sunt sigură  că va creste enorm de acum incolo numarul telespectatorilor fideli la Jurnal TV. Tot poporul care detesta minciuna se va consolida in jurul Jurnal TV si va forma o forta puternica .Jurnal TV are jurnalisti profesionisti,onesti care nu se tem de furtună oricît nu va fi de puternică vor rămâne in picioare pentru că radacinile sunt telespectatorii. Arta este arma împotriva dusmanului,iar poporul este comoara fără de pret pe care se sprijina puterea de a transâmite gindurile bune la toti oamenii de buna credinta. Din acesre considerente propun să rasune in glasurile protestantilor piesele Doinei si Ion Aldea-Teodorovici să audă tot poporul  să se trezească  din amortire, deoarece merită mai mult decat crede.O, sfîntă libertate,invinge vigelia, ridica-te mai frate si nu te speria, ca nimeni niciodata nu poate sa doboare nici neamul si nici țara oricat de tare-ar vrea.