Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #23831

2014-01-13 07:04

Aceasta petitie trebuia semnata imediat dupa referendum,atunci avea un impact mai puternic dar este bine venita si acum.Basescu a facut atat de mult rau noua acestor oameni de la tara care si asa napastuiti ne-a pus iar la plug ca odinioara.Semnez aceasta petitie cu speranta ca cei care vin in urma mea,desi pare ca sunt subiectiv,au terminat facultatea,mastere nu pot sa-si urmeze visul.sunt nevoiti sa-si paraseasca tara pt un trai decent.Dar cu ce pret?Pe cand ocolitii lui traiesc bine mersi pe functii pe care nu le merita beneficiind de protctie din partea acestui impostor.Nu-mi este frica sa semnez petitia,am curajul sa-i spun in fata toate aceste si mai multe,eu am trait si am indurat destule,atat in comunist cat si-n asa zisa democratie.Ce mi se poate intampla?Indem pe toti cei asupriti,ignorati,subapreciati sa semneze aceasta petitie poate poate se va sesiza cineva si sa fim si noi norodul in seama.As dori ca si liderii actuali sa fie mai incisivi,mai uniti daca tot au fost investiti pt nu a avea aceeas soarta.Luati aminte ca in istorie sunt destule evenimente purtate de "POSTIME" cum suntem asemuiti.BUZDUGAN