Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #20355

2014-01-12 09:39

Am vazut in comentarii o cerere de genul ,,Scapati-ne odata de Basescu"!. Eu cred ca nu vedem padurea din cauza copacilor(cei care o vad se tem sa nu creeze panica si tac). Nu uitati ca noi l-am bagat pe dracu in casa(Basescu este reprezentantul lui in teren). Ne-au aburit ca nu mai avem nevoie de armata. Ne-au determinat printr-un santaj inteligent si malefic(intrare in UE, NATO, bombonele etc. ceea ce au facut si cu alte state si voiau sa faca si Ucrainei) sa ne distrugem echipamentul militar cu promisiunea ca ne apara ei(de teroristi?). Si acum avem baze militare straine(cu ce s-or fi ocupand ei oare pe teritoriul tarii noastre?). Un lucru e sigur ca zilnic ne stropesc din avioane(e plina tara de ele) cu ,,cacao" in lungul si in latul tarii(prostii inca mai inghit chestia cu siajul cand de fapt se stie ca acesta dispare intr-un minut, doua). Va invit sa mai priviti si cerul(chiar era un tanar care scria si el pe garduri indemnand la aceasta). Multe lucruri se intampla acum pe sus. Chiar si ministrul Dusa a incercat subtil sa ne atraga atentia dar prostia si aroganta unora l-au facut sa-si vada de treaba.Intr-un cuvant am putea sa spunem ca suntem prizonieri in tara noastra(avem armata de ocupatie). Numai demascarea publica a parsiveniei acestora(sub masca asa zisei democratii ne executa asa cum vor ei) si mobilizarea generala fara violente etc(ei asta urmaresc, sa demonstreze ca suntem neguvernabili si sa-si mobilizeze fortele care ,,intamplator sunt in curtea noastra) putem sa schimbam ceva. Nu uitati ca exista si opusul raului(puteti sa-l numiti oricum) dar trebuie sa cerem ceea ce ne dorim fara frica si cu determinare. Sunt multe de spus(cei din presa care lupta in acest sens stiu aceste lucruri din pacate sunt putini si sunt haituiti). Asa ca ,,Romani fiti destepti si fara frica"!(12756)
Am mai vazut ca cineva intreaba de ce V. Nuland a discutat numai cu echipa basista(facand abstractie de florile date lui Corlatean). Si in SUA puterea este impartita(aripa Obama, cei buni si aripa Clinton(madame, chiar daca nu mai este in functie trage sforile in numele satanistilor)). De aceea sunt nervosi basistii. Cu ei acum discuta doar cei de rang inferior. Intr-un cuvant sunt pe drojdie si fac spume, sunt isterizati.