Abuzurile din Romania trec oceanul

nacea

/ #19780

2014-01-12 02:43

Personal ma recunosc depasit de acest subiect si totodata nici nu pot avea incredere in judecatile si informarile venite pe calea B1, Rtv si chiar Antena ... evident ca-n momentul de fata cam orice trust de presa in romania prezinta o realitate proprie care de cele mai multe ori este mult diferita de ceea ce e realitatea cu adevarat.

Cu parere de rau imi amintesc cum Traian Basescu presedintele romaniei in urma cu cativa ani ajuns intr-un sat probabil plin cu pensionari de la colective cu pensii de pana in 5 lei la acea vreme era mult mai afectat de soarta lui Puiu Popovici si anunta pe canalele de televiziune cum procurori ar trebui sa-l lase in pace pe "corectul om de afaceri"..
Iar astazi il vad la televizor pe Premierul Romaniei Victor Ponta cum ne spune ca justitia aresteaza oameni nevinovati pe considerente politice.

oameni buni, presedintele Romaniei, premierul Romaniei, parlamentul Romaniei.... sunt institutii puternice ale acestui stat, fiti siguri ca daca justitia va face un abuz cu adevarat unui apropiat al presedintelui acesta va avea mijloacele necesare pt ai face dreptate, altele decat reactiile patetice la televiziuni, tot asa si premierul romaniei, daca va exista o condamnare abuziva bazata pe interese politice, el va avea mijloacele necesare sa reactioneze altele decat acuzele nedemonstrate la televizor.

cred ca acest subiect apartine profesionistilor, nu moderatorilor de televiziune nu noua celor ce ne informam de la televiziunile unora sau altora...
Daca e de facut o petitie atunci sunt sigur ca se pot gasi judecatori sau procurori care sa o faca... pe aceia poate o voi semna dar asa..... mai bine nu.

Eu cred ca daca e de facut ceva in tara asta primul lucru pe care trebuie sa-l facem nu e acela de a ne lupta cu sistemul de justitie fara o dovada 100% adevarata... iar cand acea dovada 100% adevarata, 100% necontestabila va exista fiti siguri ca le va fi suficienta premierului si parlamentului pt a indrepta lucrurile fara nicio petitie la Americani.