Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #16800

2014-01-11 12:44

Eu sunt sigura ca SUA cunoaste foarte bine situatia din Romania,nu trebuie sa scrie unul si altul parerea sa personala despre situatia noastra,dar, binenteles ca actioneaza in virtutea intereselor ei si a populatiei ei,ca si statele bogate din UE de altfel.Parerea mea este ca ,situatia de acum in Roamania, se aseamana foarte bine cu perioada stalinista,dupa cite imi povesteau parintii.Sa ameninti pe post,de fata cu milioane de oameni pe cite cineva si a doua zi acela sa fie saltat cu mascatii din pat sau de pe drum numai in perioada aceea se putea intimpla.Populatia, care l-a votat la inceput, a fost inselata de faptul ca s-a dat drept mare erou al neamului ,care va eradica hotia in rindul celor de la virf,dar acestia erau binenteles doar opozantii sai, nu si apropiatii,care si-au permis sa fure pe fata mai rau ca tilharii de pe vremuri.Mama imi explica ca l-a votat pentru ca a fost militar ca tata si "militarii nu fura mama","astia sunt cinstiti si corecti".Saraca ,nu a mai spus asta mai tirziu ,cind a vazut ce si cum sunt si unii militari de astazi.Speranta mea este ca Romania sa nu mai pateasca si altadata acest lucru si in fruntea ei sa ajunga "tilharul sef" si un dictator mai ceva ca ceausescu si cel mai important ,un personaj ,care nu isi iubeste tara si poporul,care da fuga cu traista plina de bani ,din amaritii nostri de bani,pe la inaltile porti ale Europei sau ale SUA ca sa-si asigure domnia fara griji si bunastarea familiei lui.