Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #16407

2014-01-11 10:38

Sunt ca si voi un luptator pentru libertate ,ceea ce faceti voi este demn de lauda si doresc cu toata fiinta mea sa ma alatur voua in acest demers si fatis sa-mi pot exprima doleantele si cerintele pentru viata ce o mai am de trait.
Sunt nascut in 1970 si fac parte din generatia "decreteilor"si m-am saturat ca de o viata sa fiu numit om de sacrificiu.
Traian Basescu si acolitii saI si-au permis sa ma indatoreze fara a ma intreba,a compromis viitorul meu si a copiilor mei fara a-mi cere parerea si au facut totul pentru interesul lor personal.S-au imbogatit pe spinarea oamenilor obiditi si si-au insusit averi jefuind precum hotii la drumul mare,iar lucrul cel mai grav este faptul ca din 2004 si pina in prezent mi-au FURAT viata si pentru asta vreau sa le cer socoteala.Imi vreau anii confiscati de acest regim,imi vreau clipele tineretii sfisiate de acest OM INSEMNAT,om ce a semanat doar teroare ,minciuna,batjocura,dezbinare,infiripind in felul acesta rautate in frumosul SUFLET ROMANESC pe care eu il cunoscusem altfel de la ai mei parinti.
A disparut Omenia,aproape s-a stins in inima acestui popor ospitalitatea,caldura sufleteasca si respectul fata de semeni, facind loc cruzimii si dispretului,asa ca sunt hotarit ca impreuna cu voi si cu cei ce inca mai iubesc aceasta binecuvintata tara,sa ma implic pentru a salva ultima licarire a sperantei de mai bine, prin aprinderea unei flacari puternice ce trebuie sa pirjoleasca raul facut de tilharul aflat la cirma si sa reusim in acest fel sa readucem bunatatea,omenia,respectul in frumosul suflet romanesc.
Mihai
Bucuresti