Abuzurile din Romania trec oceanul

musafir

/ #16118

2014-01-11 09:20

Treziti-va cei 7.400.000 de votanti la referendum.....in tara asta nu suntem numai atat.....jos cu mafia....sa se verifice cum notari fac banii si acte false,se fura case, se fura pamant.....de ce nu se vad toate astea.....de unde au aparut acei imbogatiti peste noapte?.....nu cred din munca cinsitita...de ce inchisorile sunt pline cu detinuti care au furat...stau cativa anii dar lew ramane averea...de ce nu se confisca averea...cu ce ma incalzeste pe mine care il tinem pe banii nostri in pucarie si ne mai da si la CEDO ca nu au conditi ca acasa?......sa confiste averea si sa fie arestat la domiciliu.........de ce trebuie sa gaurim pamantul cu sonde si sa ne fure bogatia alti?...treziti-va domnilor............de ce sunt obligata ca eu sa platesc TAXA TV cand eu platesc abonament la cablu...de ce sa se destrabaleze acei sefi de la TVR pe banii nostri pentru cateva programe interesante restul nimic....sincer eu nu ma uit......e ca pe vremea lui Ceausescu cand ne slavim conducatorul....nu am nimic daca ar fi si om bun, sa traim bine ...dar isi bate joc de noi..........urasc magariile din tara asta........oare el nu vede ca nimeni nu vrea sa-l mai vada?....de ce nu pleaca din bun simt...cred ca mai mult l-am aprecia daca ar pleca din proprie initiativa.......nu mai exista bun simt in tara asta si nu la omul de jos...raul pleaca de sus...TREZITI-VA DRAGI MEI..