Abuzurile din Romania trec oceanul

Crudu Elena

/ #13423 Suntem bataia de joc a justitiei pe care noi o platim

2014-01-10 17:56

Am ajuns sa fim sclavi in tara noastra. Suntem batjocoriti de justitia care ar trebui sa apere cetateanul. Aceasta justitie aservita lui Basescu distruge intelectualii din Romania prin abuzurile pe care le face , sunt corupti si iau spagi mari - eu personal cunosc o persoana care daca nu ar fi dat bani ar fi pierdut in fata justitiei un drept la proprietate - Oare pentru asta platim taxe si impozite? Sa le dam acestor nemernici de procurori si judecatori ca sa ne distruga cu banii nostri? Nu mai suportam aceasta mizerie, aceasta bataie de joc fata de poporul roman. Acceptam una ca Monica Macovei sa mearga la Consiliul Europei sa ne parasca asa cum mergeau odata boierii la turci? Este inadmisibil cata umilinta trebuie sa suporte aceste popor. Ni se calca in picioare demnitatea si totusi o parte din cetatenii Romaniei nu vor sa realizeze batjocora pe care o primesc si sa-si caute dreptate ca doar este democratie. Noi am inteles democratia doar sa ne omoram intre noi, sa ne batem joc de semenii nostri, nu de cei care ne asupresc si ne judeca dupa bunul lor plac fara probe. Mi-as dori sa nu mor pana nu o sa-l vad si pe Basescu dupa gratii pentru ca este cel mai mare corupt al Romaniei. Fiica lui de unde a strans atata avere? Nu cumva din flota? Acest nemernic care vine si grohaie la televizor in fata nu are pic de bun simt si de rusine , nu are respect fata de poporul care l-a votat. Tine cu dintii de scaun, este un nemernic !