Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#13401

2014-01-10 17:55

cinste lor initiatorilor,cu adevarat santeti niste ingeri in lupta cu satana sper ca DUMNEZEU sa va ajute.
Gelu

#13402

2014-01-10 17:55

Propun ca noi, cei care semnam aceasta petitie, sa actionam in instanta impotriva statului si diplomatiei americane pentru imixtiune in societate, justitie si politica.

Musafir

#13403

2014-01-10 17:55

Basescu si camarila sa au fost autorii transformarii statului de drept in dictatura prezidentiala. DNA-ul nu este decat un sistem mafiot aservit care nenoroceste vietile adversarilor politici ai PDL. Aceste personaje pe care Basescu i-a numit "procurori DNA" au reusit in scurt timp sa puna sub semnul tacerii si al fricii judecatorii care inca mai aveau demnitate, iar daca totusi mai exista vreunul care sa nu fie cu ei si care sa nu agreeze mizeria lasata in urma de catre acesti casapi, au avut grija ca amenintarile lor sa fie intelese de catre individ sa sa nu poata sa cracnesca in deciziile luate tot de ei. Trebuie avut in vedere ca fosti securisti au ajuns judecatori la ICCJ si fac jocul acestor personaje, ca sa nu trebuiasca sa le zic alt fel. Nu trebuie uitat faptul ca ICCJ are ultimul cuvant intr-un eventual proces penal. Casapii prin intimidare, gaselnite ale legii romanesti si cu rea credinta, minciuna si actiuni calomnioase reusesc sa reduca la tacere si sa scoata din viata sociala oamenii care considera ca pot fi opozanti ai acestui regim ticalosit. Poporul roman ar trebui sa se trezesca din amorteala si sa devina cu adevarat liber, sa nu traiasca cu frica si nesiguranta a zilei de maine, sa isi recapete demnitatea si credibilitatea in lumea civilizata. Aceasta poate fi posibila la nivelul maselor largi populare prin amendarea ticalosilor la vot. Curaj ROMANI! Occidentul ar trebui sa fie mai atent pe cine tine in brate pentru ca va avea surpriza ca la randul sau sa fie tradat cu nonsalanta ... ghiciti de catre cine?
gogol

#13404

2014-01-10 17:55

in filmul taras bulba cazacii ii trimiteau scrisori ironice sultanului.asta dovedea ca in tara lor faceau ce vroiau si nu se temeau de puterea otomana.pentru curiosi cautati mesajul. un asemenea mesaj as semna si eu

Musafir

#13405

2014-01-10 17:55

Daca ne respectati ca tara si popor luati in considerara referendumul din 29 iulie 2012 care a fost perfect legal.
Mihai
Musafir

#13406

2014-01-10 17:55

Multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru voi,santeti singuri care mai faceti ceva pt tara mea ,Romania, astia de la USL sant cuprinsi de hipnoza (niste mamaligi).Am plecat din Romania din cauza lui Basescu si incerc sa imi aduc cat mai multi frati aici in Canada(am adus deja 4).Va multumesc si voua va iubesc si va urmaresc in fiecare zi .


Musafir

#13407

2014-01-10 17:55

Multumesc ca am posibilitatea sa-mi exprim un punct de vedere in cateva cuvinte.Institutiile statului,,modernizat''de 9ani de d-lpresedinte Basescu nu functioneaza normal si corect.Justitia e,,injusta''A.E.

Musafir

#13408

2014-01-10 17:55

Momentul este critic pt.Romania ,dar drumul e lung.In ce am crezut in 1989 si ce a iesit?Pacat de cei care au murit atunci.

Musafir

#13409

2014-01-10 17:55

din punctul meu de vedere, ar fi fost interesant să existe afișată și varianta în limba engleză, dacă există, a petiției prezentate

Musafir

#13410 Backup

2014-01-10 17:55

Ar fi bine ca cineva sa faca un backup la site ca nu cumva deodata serverul "sa cada" cu ajutorul cuiva. Ma astept la orice din partea celor avizati.

Musafir

#13412 Re:

2014-01-10 17:55

#21: -

iesi afara javra ordinara


Musafir

#13413

2014-01-10 17:55

Sper ca de aceasta data sa se afle adevarul.De fapt cred ca se stie,dar anumita interese...

Musafir

#13414

2014-01-10 17:55

Ideia este foarte buna dar cam tarzie.Oricum este de nota 10.

Musafir

#13415

2014-01-10 17:55

De ce trebuie sa ne auda SUA? Ce se va intampla? Am participat la un referendum, si nu s-a intamplat nimic, ba dimpotriva, "armele cu care am luptat" s-au intors impotriva noastra.
De ce cautam "urechi care sa ne auda" in alta parte ? Avem Parlament, avem Guvern, si TOT SOIUL DE INSTITUTII IN SLUJBA CETATEANULUI. Cum este posibil sa nu ne putem apara drepturile fundamentale, cum sa nu fim in stare sa ne facem dreptate ?????!!!!!!Este infiorator ce se intampla. Ne asteptam sa vina SUA sa-l trimita pe Basescu si Justitia acasa ? Am semnat petitia, dar ma simt umilit si neputincios. Doar atat mai putem face domnilor Ponta si Antonescu ?

Musafir

#13416

2014-01-10 17:55

Romania nu va fi libera cu adevarat decat atunci cand Basescu va ajunge langa Nastase si Becali.
Parca a mai fost vecin cu unul si frate de pahar cu altul, deci se vor intelege bine.
Asta ar fi sloganul anului 2014 "La PUSCARIE, Basescu la PUSCARIE, la PUSCARIE ....."
Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Musafir

#13417

2014-01-10 17:55

Apreciez initiative celor care au demarat aceasta actiune,tineti-o tot asa si veti avea tot sprijinul cetatenilor.
Bravo Antena 3!

Musafir

#13418 Re: Monarhie!

2014-01-10 17:55

#13342: ... Viu. Barlad - Monarhie!

Mise pare ca esti dobitoc cu monarhia ta cu tot. Mai gandeste (daca esti in stare).


Musafir

#13419

2014-01-10 17:55

Am 65 de ani si sper sa apuc ziua cand la Cotroceni
nu va mai fi Traian Basescu,iar relatiile interinstitutionale sa fie normale, iar in tara asta
sa fie liniste.

Musafir

#13420

2014-01-10 17:55

Apreciez initiativa dumneavoastra.

Musafir

#13421

2014-01-10 17:55

Ne-am saturat de minciunile lui Basescu (cel putin eu) poate americani i-or veni de hac.
JOS BASESCU!!!

Musafir

#13422

2014-01-10 17:55

Va felicit pentru inițiativa luată.Va rog invitați la emisiuni cât mai mulți oameni de cultura si de buna calitate.
Marcela
Crudu Elena

#13423 Suntem bataia de joc a justitiei pe care noi o platim

2014-01-10 17:56

Am ajuns sa fim sclavi in tara noastra. Suntem batjocoriti de justitia care ar trebui sa apere cetateanul. Aceasta justitie aservita lui Basescu distruge intelectualii din Romania prin abuzurile pe care le face , sunt corupti si iau spagi mari - eu personal cunosc o persoana care daca nu ar fi dat bani ar fi pierdut in fata justitiei un drept la proprietate - Oare pentru asta platim taxe si impozite? Sa le dam acestor nemernici de procurori si judecatori ca sa ne distruga cu banii nostri? Nu mai suportam aceasta mizerie, aceasta bataie de joc fata de poporul roman. Acceptam una ca Monica Macovei sa mearga la Consiliul Europei sa ne parasca asa cum mergeau odata boierii la turci? Este inadmisibil cata umilinta trebuie sa suporte aceste popor. Ni se calca in picioare demnitatea si totusi o parte din cetatenii Romaniei nu vor sa realizeze batjocora pe care o primesc si sa-si caute dreptate ca doar este democratie. Noi am inteles democratia doar sa ne omoram intre noi, sa ne batem joc de semenii nostri, nu de cei care ne asupresc si ne judeca dupa bunul lor plac fara probe. Mi-as dori sa nu mor pana nu o sa-l vad si pe Basescu dupa gratii pentru ca este cel mai mare corupt al Romaniei. Fiica lui de unde a strans atata avere? Nu cumva din flota? Acest nemernic care vine si grohaie la televizor in fata nu are pic de bun simt si de rusine , nu are respect fata de poporul care l-a votat. Tine cu dintii de scaun, este un nemernic !

Musafir

#13424 Re: Bravo!

2014-01-10 17:56

#22: Ioana Dumitru - Bravo! 

 cucoana,ti-au spalat astia creierul ala care si asa era cit nuca!


Musafir

#13425

2014-01-10 17:56

Oare mai avem vreo speranta?