Abuzurile din Romania trec oceanul

G

/ #11194

2014-01-10 12:40

D-nule Gadea, sunte-ti un colectiv informat si cult in media Antena 3, mai mult de atat,
detineti o arhiva de informatii video-audio, IMENSA.
Nu uitati, laboratoarele de dezinformare si deformarea realitatilor de la Cotroceni, lucreaza
24 din 24 de ore.
Am semnat petitia, cam pripita si scurta (nu poate informa tot adevarul).
Daca imi este permis, un sfat:
Propun o PETITIE cronologica, pe ultimii 10 (zece) ani, text si film, cu explicatii pe intelesul
tuturor, trimisa pentru informare tuturor celor cu care avem legaturi diplomatice si in special
CLASEI POLITICE ROMANESTI.
(Chiar daca lucrati, cateva saptamani, nu va speriati, ca nu va fi citita, din curiozitate
tot o va citi si analiza pe toate partile).
Subecte avem:
-Vanzarea pamantului Romanesc.
-Jaful padurilor.
-Vanzarea minereurilor (aur, cupru si alte metale rare), gazelor naturale si de sist.
-Sanatate.
-Invatamant.
-Justitie (Raspunderea Patrimoniala a judecatorilor si procurorilor, libera exprimare, e.t.c.).
-Recuperarea valorica a tuturor furturilor din banul PUBLIC.
-Somnolenta PARLAMENTULUI ROMANIEI (consuma sume imense si nu indreapta legile strambe si
nedrepte, ce se aplica propriului POPOR).
-Consultarea ROMANILOR prin referendum (Constitutie, vanzarea resurselor naturale si subterane
ale poporului Roman).
-Crestera nivelului de trai, (cu saraci 'ntr-o tara bogata, saracita de o parte a guvernantilor
si politicienilor Romani in inters propriu). Ex. pot continua.
INTREBARE:
pentru politiceni si guvernanti ai ROMANIEI.
Daca distrugeti si vindeti tot, unde vor lucra si cu ce se vor hrani?, nepotii, stranepotii
vostri si ai nostri (unde am ajuns!, la cele doua Romanii)?
Raspuns:
In prezent mai gestionati o farama de economie (sub mare presiune), in viitor nu veti mai avea
economie si ve-ti incerca sa conduceti destine, (in prezent va jucati cu destinele seminilor
vostri) dar trebuie sa va asumati riscul.
Pentu cei mai in varsta, Tanarul Leninism si Stefan Ghiorghiu spunea:
-,,INVATATI, INVATATI, INVATATI".
-,,NU STII-TE INVATAM, NU POTI-TE AJUTAM, NU VREI-TE OBLIGAM".
-,,FERASCA DUMNEZEU de MANIA PROLETARA", din tezile lui LENIN.
TREZITI-VA PARLAMENTARI!!!!!!!, saracii nu parlamenteaza si nu negociaza.
In prezent parerea mea, FEREASCA DUMNEZEU de MANIA SARACILOR (care nu mai au ce pierde).
Politicieni si Guvernanti, nu ne sfidati, v-am dat votul, nu va bazati pe exploatarea prostiei
umane, nu mai inghitim gogoase, treziti-va si analizati cu atentie DUREREA SEMENILOR vostri si
a poporului pe care inca il mai conduceti.
Parlamentari, indreptati legile strambe, sunte-ti motivati prin vot de 70%, nu ne ignorati.
Faceti proiecte de redresare a tarii pe termen lung, mai aveti putin timp, nu-l irositi,
vine ziua scadentei, ve-ti dori votul meu.

FELICITARI COLECTIVULUI ANTENA 3 pentru primul PAS facut.