Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

/ #2841

2014-01-10 06:01

Ponta este viitorul Basescu . A tradat votul cu care
a fost investit de romani , inca din noaptea proclamarii victoriei in alegeri . Ponto, ai fost votat sa pui capat regimului Basescu ! Aceasta a fost mesajul esential al voltului exprimat de romani. Tradarea ta a inceput inca inainte de referendum , cand , fara nici o justificare si
nici o imputernicire , ai inceput sa pui in aplicare cele 14 puncte ale mafiotului Barroso .
Ai anulat Ordonanta de urgenta care ar fi facut imposibila decizia CC de anulare a votului romanilor . Te-a rugat cineva sa ingropi securea razboiului ? Te-a investit cineva cu dreptul de a aduce UDMR-ul la guvernare ? Prin sfidarea vointei romanilor ai semnat rusinosul act de coabitare , ingenunchind astfel un popor intreg in fata unui dictator cinic si abject . Cum de ai indraznit , Ponta (caci domn nu poti fi categorisit ) s-o numesti pe Covesi la conducerea DNA ? Ai trecut apoi la torpilarea si sabotarea sistematica a partenerilor de coalitie , cu ajutorul comafiotului Ghita . Sunt unul dintre cei care am votat permanent PSD la alegeri , dar dupa tradarea ta nesimtita , am jurat ca niciodata acest partid nu va mai primi votul meu.
Socru-tu , Sarbu , vad ca a preluat rolurile lui Cozmanca si Hrebenciuc si impreuna cu Bolfosul de Zgonea v-ati aservit basismului si doriti sa fiti continuatori ai acestuia . Rusine, Ponta ordinara ! Jos Ponta ! Jos Sarbu ! Jos Zgonea !