Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #7251

2014-01-10 00:34

Nu mai vrem sa fim condusi,de marile puteri straine! Nu mai putem suporta: batjocura si ghilotina lor! Nu mai vrem sa stam in genunchi, inaintea tuturor eunucilor straini! Iubim America si Europa dar nu cele ce-mi oprimeaza Tara si Poporul, ci: America si Europa care promoveaza: democratia adevarata, libertatea de exprimare, care nu batjocoreste un popor intreg, pentru a tine un singur vinzator de Tara, la cirma Tarii mele si a Poporului meu, in speranta ca; vor mai cumpara: bogatiile Tarii mele, pe doi centi ruginiti si de cele mai multe ori; retrasi din circulatie!. Altfel vom fi tentati sa credem ca: visul American: a fost, este si va ramine o iluzie si o himera, care nu a prins niciodata viata! In ce priveste batrina Europa, este spatiul care in loc sa promoveze: democratia profunda, dreptatea, libertatea si dreptul la opinie, promoveaza: oprimarea, batjocura, criminalitatea, nazismul si comunismul, mai rau decit o fac jivinele hamesite, care intotdeauna vineaza mai mult decit maninca! Vreti respect dati-ne respect si nu ne mai tratati ca pe o tara de mina a treia pentru ca nu sintem! Sintem un Popor: bun, blind, primitor, inteligent, cu onoare si cuvint! Cu respect pentru America profunda, libera si frumoasa, unde; troneaza visul American! Sau poate nu?