Abuzurile din Romania trec oceanul

Mihaela Mihai
Musafir

/ #6594

2014-01-09 22:02

JUSTITIA este cancerul Romaniei ! Arma cinica, incompetenta si discretionara a Administratiei publice mafiote hulpave, vulgare si primitive.
Incepand din 2008, cand am indraznit sa candidez la Primaria Capitalei, sunt tinta unor hartuieli clasic securiste. Métode tipic "basiste", impingerea pe panta umilitoare de a te obliga sa te aperi in fata unor acuzatii absurde pentru subiecte derizorii ( vezi si cazul Adrian Nastase).
Folosirea unor functionari incompetenti, informatori SRI , care folosesc structurile pentru a distruge reputatia persoanelor publice care gandesc si actioneaza in oameni liberi constienti de drepturile lor si ale comunitatii acestei tari.
Calomnie, insulte, tipete, spargerea casei cu complicitatea Politiei, marginalizare, sabotaj profesional ,construite pe fundalul crancenului sentiment de frica din maruntaiele romanului si al blocajului mediatic organizat.
Sase ani de lupta solitara in fata unei mascarade numita "Justitie" pentru a-mi apara demnitatea si drepturile democratice, cerand,strict si simplu, punerea in aplicare a Codului Penal. Au fost achitati pe toata linia, in ciuda probelor materiale directe, pentru ca sunt functionari. Inca o rusine nationala !)

Intelege oare cineva ca nu este doar interesul meu ci al NOSTRU ?