Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #6355

2014-01-09 21:41

Basescu si-a adus de partea lui justitia FOARTE SIMPLU! Cu ajutorul a 3-4 "amici" din interiorul serviciilor secrete, a pus sa asculte telefoanele a catorva judecatori IMPORTANTI de pe la CSM. Acestia au reusit sa obtina cateva inregistrari care i-ar fi incriminat pe acesti judecatori, iar domnul BASESCU, le-a "propus" o colaborare in schimbul libertatii acestora! Frumos marcat, nu?! INFRACTORUL acesta de "presedinte" face ce-si doreste, si v-a face asta si dupa ce v-a parasi scaunul! E greu, sistemul e imbacsit GRAV! Eu ma intreb, multi dintre noi ROMANII avem credite, ne chinuim sa platim 20.000 de EURO cate 10 ani, daca nu mai bine... Cum se face ca, "fetita" domnului presedinte, achita un credit de 3.000.000 EURO, in mai putin de un AN?! E posibil?! Asa de rau am ajuns?! Isi bate nenorocitul acesta joc de noi?! Vad aici comentarii prin care unii spuneti ca se comporta ca Ceausescu, eu tind sa cred ca pe atunci, chiar se traia mult peste ce a oferit REGIMUL VIRUSAT al lui TRAIAN BASESCU! JOS CU MARINARU', JOS CORUPTIA, JOS MARLANIA, JOS TUPEUL, JOS JUSTITIA CONTROLATA POLITIC! SEMNATI PETITIA, SALVATI ROMANIA IN ACEST ULTIM CEAS! DEJA GROAPA NE-A FOST SAPATA... SUS FRUNTEA si... DESTEAPTA-TE ROMANE!!!