Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #4124

2014-01-09 20:38

O tara rupta in doua ! Basisitii si antibasistii !
Oamenii corecti, care muncesc cinstit si hotii abonati la ciolanul natoinal ! Aici am ajuns dupa 23 ani de libertate !
Oameni buni, de ce nu rupem raul de la
radacina?????
Nu activez in domeniul juridic , dar pentru orice om cu minte intreaga se vede de departe cum ar trebui sa fie asezate lucrurile :
Conducerea institutiilor din justitie ,trebuie sa fie aleasa din interior, pe baza de competenta , nu numita politic , nici de Basescu , nici de vreun alt om politic !!! O tara fara o justitie corecta va ramane pentru totdeauna bolnava!!!
De aceea, am decis ca la alegerile parlamentare sa-mi anulez votul , ca forma de protest la mizeriile din politic si din justitie !!
Propun un protest general, ca nimeni sa nu mai mearga la vot , pina cind nu vom afla din media , ca se fac legi bune si drepte pentru tara , si pina nu se face curatenie in justitie, pina nu raspund cu capul judecatori , magistrati care si-au batut joc de destinele atitor oameni cu sentinte abuzive ; vorba romaneasca " pestele de la cap se-mpute, e cit se poate de aplicata azi ! // cu stima,
Croitoru Liviu