Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #3984

2014-01-09 20:35

Stimabile Domn Mihai Gadea,
Sant cetatean al Romaniei de nationalitea maghiara,am semnat si eu aceasta petitie pentru ca va admir si urmaresc si in aceasta seara emisiunea pe care o moderati cu mult profesionism.
Sant o persoana cu dizabilitate avand hemipareza infantila,partea dreapta.
Cu respect va rog frumos ca sa amintiti si acest mesaj in emisiune in cateva minute.Si poate ajunge si la emisarul trimis de catre Secretarul de Stat al SUA aceasta scrisoare care in mod sigur ii intereseaza si pe alti semeni de-ai mei ca persoane cu dizabilitati ca pe domnii" din guvernul Romaniei,la fel si pe basescul nu le intereseaza si soarta noastra.Stiu ca facem parte din UE,dar de ce guvernul tarii in care m-am nascut,am crescut,am invatat,la fel si cei in cauza mea ca persoane cu dizabilitati..de ce guvernul Romaniei nu poate sa ne ajute ei personal in cea ce priveste produsele alimentare care de cativa ani primim de la UE..DE CE?.///NU SANTEM SI NOI CETATENII ROMANIEI???!!!.GUVERNUL NOSTRU FACE DISCRIMINARE???!!!...MI-E RUSINE,NU CA M-AM NASCUT IN ROMANIA...MI-E RUSINE DE CEI CARE CONDUC TARA,,IN FRUNTE CU BASESCU.JOS HOTIA!!!.JOS MINCIUNEA!!!.JOS CORUPTIA!!!.
Va multumesc,,,sper ca primiti acest mesaj si va rog respectuos,va rog frumos sa cititi si poate va ajunge si in mainile emisarului.Ptr Dumneavoastra personal va spun numele meu..dar numai ptr Dumneavoastra!.nu dati va rog pe pos!!!..Eugen Egeto..sfantu-gheorghe,covasna.