Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#3976

2014-01-09 20:35

Multumim Antena 3
liviuardelean2@yaho.coom

#3977 Re:

2014-01-09 20:35


Musafir

#3978

2014-01-09 20:35

Sa nu credeti ca oficialitatile americane nu cunosc situatia poitica a ctuala a Romaniei !O cunosc farte bine dar din pacate ei, americanii vor nu sa avem un Presedinte puternic,care intr-a devar sa lupte pentru Romania ,ci doresc ca sa avem unul slab,usor manipulabil,care sa le reprezinte interesele lor in aceasta tara,mai pe romaneste, sa execute ordinele celor de peste ocean.
Situatia nu mai poate continua la nesfarsit, Romania trebuie sa se trezeasca urgent,de ce ? ca generatiile care vor veni sa aiba un teren fertil, de afirmare, sa Nu ma fim sclavi in propria noastra tara.
Deci, doamna care vine sa cunaosca un singur lucru, asa zisul stat de drept exista in Romania,este o falsa afirmatie ca nu exista stat de drept in Romania astazi.
Atunci ca roman, stau si ma intreb,la revolutia din decembrie au murit tineri, pentru ca noi, sa beneficiem de libera exprimare, sa putem vorbi liberi, nu sa ne puna cineva pumnul in gura.
unt perfect convins ca noi, cei care mai gandim in Romania, vom face totul ca in decmebrie 2014, la alegerile prezidentiale, sa putem aLEGE UN ROMAN ADEVARAT, NU UNUL SLAB,FARA COERENTA,FARA ORIZONT,CARE SA REPREZINTE CU ADEVARAT INTERESEL ROMANILOR ATAT IN TARA CAT SI INSTRAINATE.
VA MULTUMESC.

Musafir

#3979 Re:

2014-01-09 20:35


Musafir

#3980

2014-01-09 20:35

De acord cu cele semnalate.Felicitari pentru initiativa.

Musafir

#3981

2014-01-09 20:35

Ambasada americana ar fi cazul sa-si vada de rolul ei oficial si sa nu se amestece in treburile interne ale statului nostru .Este de ajuns raul pe care ni l-a facut in 2012 acuzandu-ne de lovitura de stat impotriva vointei a 7,4 mil de romani, numai ca sa isi sustina pupilul care face sluj in fata lor , calcandu-ne pe noi in picioare si aservindu-ne.
Noi nu suntem subordonati nici ai SUA si nici ai UE. Trebuie sa fim priviti si tratati ca si parteneri. Nu noi ne-am dus peste ei pentru acest parteneriat, ci ei au venit peste noi.
Trebuie sa fim lasati sa ne conducem singuri tara si sa dispunem, cum ne duce capul pe noi, de toate bogatiile Romaniei, atat umane cat si geografice / resurse .
Atat USL cat si toate institutiile : CCR, DNA, CSM, ICCR, instante judecatoresti sa i-a aminte si sa realizeze , macar in ultimul ceas, ca ne-am saturat de batjocura si de atitudinile lor aservite catre cel care incalca de cel putin 8 ani incoace toate drepturile democratice.
Ambasada SUA sa faca bine si sa transmita dorinta noastra majoritara de a NU se mai amesteca in problemele interne ale Romaniei. Suntem parteneri , nu supusi americani. Cu ce drept vin reprezentantii SUA in tara mea ca sa ne judece pe noi, pe romani, in privinta respectarii statului de drept ??
Statul de drept suntem noi, Romanii, si noi cerem sa ne fie respectat dreptul democratic de a decide noi pentru azi si pentru viitor pentru tara noastra.
Cerem USL sa se trezeasca si sa faca publice auditurile facute la toate ministerele si organismele care au gestionat banul public si fondurile structurale. Vrem sa stim cat ne-a indatorat si furat guvernarea portocalie si/ sau orice alt partid politic.


Musafir

#3982

2014-01-09 20:35

bravo antena 3!!

Musafir

#3983

2014-01-09 20:35

Multumesc pentru initiativa, o faCI PENTRU romani

Musafir

#3984

2014-01-09 20:35

Stimabile Domn Mihai Gadea,
Sant cetatean al Romaniei de nationalitea maghiara,am semnat si eu aceasta petitie pentru ca va admir si urmaresc si in aceasta seara emisiunea pe care o moderati cu mult profesionism.
Sant o persoana cu dizabilitate avand hemipareza infantila,partea dreapta.
Cu respect va rog frumos ca sa amintiti si acest mesaj in emisiune in cateva minute.Si poate ajunge si la emisarul trimis de catre Secretarul de Stat al SUA aceasta scrisoare care in mod sigur ii intereseaza si pe alti semeni de-ai mei ca persoane cu dizabilitati ca pe domnii" din guvernul Romaniei,la fel si pe basescul nu le intereseaza si soarta noastra.Stiu ca facem parte din UE,dar de ce guvernul tarii in care m-am nascut,am crescut,am invatat,la fel si cei in cauza mea ca persoane cu dizabilitati..de ce guvernul Romaniei nu poate sa ne ajute ei personal in cea ce priveste produsele alimentare care de cativa ani primim de la UE..DE CE?.///NU SANTEM SI NOI CETATENII ROMANIEI???!!!.GUVERNUL NOSTRU FACE DISCRIMINARE???!!!...MI-E RUSINE,NU CA M-AM NASCUT IN ROMANIA...MI-E RUSINE DE CEI CARE CONDUC TARA,,IN FRUNTE CU BASESCU.JOS HOTIA!!!.JOS MINCIUNEA!!!.JOS CORUPTIA!!!.
Va multumesc,,,sper ca primiti acest mesaj si va rog respectuos,va rog frumos sa cititi si poate va ajunge si in mainile emisarului.Ptr Dumneavoastra personal va spun numele meu..dar numai ptr Dumneavoastra!.nu dati va rog pe pos!!!..Eugen Egeto..sfantu-gheorghe,covasna.
Dupont 24

#3985 Petitia

2014-01-09 20:35

Ce-ar fi daca toti cei care semneaza aceasta petitie ar iesi in strada?!Ar fi trezirea noastra din lehamite si satula de atata hotie si bataie de joc.

Musafir

#3986

2014-01-09 20:35

Dumnezeu sa binecuvinteze pe romani cu intelepciune si curaj sa iasa din mocirla basista

Musafir

#3987

2014-01-09 20:35

Sunt....Elena......Udrea....Ce faceti voi aici?.......Vreu si eu........Langa el.... Va rog daca se poate! La jilava sau mai bine la Poarta alba....Va roooog!

Musafir

#3988

2014-01-09 20:35

D-nule Gîdea dumneavoastră ar trebui sa vă depuneţi canditatura pentru a fi preşedintele ţării.De oameni ca voi cei de la antena 3 avem nevoie.Suntem alături de voi ,în fiecare seară vă urmărim.Sperăm ca împreună să-i vedem pe toţi ticăloşii după gratii.Domnului dr.Brădişteanu îi doresc din suflet să fie sănătos şi să aibă speranţă la D-zeu.În anul 1984 am avut fetiţa internată la Tg.Mureş şi operată pe cord deschis.Apoi în 2000 mama mea şidatorită oamenilor ca Dr.Brădişteanu,Dr Deak,Dr.Făgărăşanu,Dr.Ursu şi multi alţii copilul meu trăieşte şi mama de asemenea.Le mulţumesc tuturor iar dvs.cei de la antena 3 vă doresc putere şi sănătate.
lacrima

#3989

2014-01-09 20:35

F buna initiativa,sa speram ca vor semna toti cei care au fost batjocoriti in urma votului din vara 2012...in ce tara s-ar fi acceptat aceasta situatie??suntem un popor prea tolerant de care isi ride continuu...tradator de natie!
cascadoru
Musafir

#3990

2014-01-09 20:35

Ma bucur enorm,ca an sfarsit poate ne trezim si noi' adevarati romani,atati cati om mai fi!sa luam pozitie ferma si sa nu ne mai lasam calcati an picioare!ROMANI TREZITIVA!


Musafir

#3991

2014-01-09 20:35

Da Doamne sa scapam de acest Diavol, care numai rau a facut acestei tari. Astept cu speranta ceasul cand va plati pentru toate.Doamne ajuta!
Nero

#3992

2014-01-09 20:36

Cancerul natiei romane, Basescu. Jos cu dictatorul si cu clica lui de mafioti. Justitia este o rusine .

Musafir

#3993

2014-01-09 20:36

va sustinem cu totii....bravo antena 3 !

Musafir

#3994 Re:

2014-01-09 20:36

#25: Doctoru' Andy -

Bre` Doctore du-te la un doctor de cap (vai capu` tau)!


Musafir

#3995

2014-01-09 20:36

Vreau sa va felicit Domnul Gadea. Am auzit cu tristete stirea despre domnul drBradisteanu cum nu ar fi fost lasat sa se duca la Viena pt operatie. Un mare doctor care a fost tratat si acuzat ca un pungas de doi dabi ca " Fane capatana" .Poate doar domnul Basescu sa se duca la Viena? Sau toata familia lui?
Si domnul Gadea daca tot se trimite aceasta petieit , macar sa se vorbeasca si de romanii care lucram in Uk , cinstit si platitori de taxe.Pentru ca observam ca jigodia si vanzatorul de patrie Basescu un cuvant nu a spus depre romani ca sa ii apere si sa ii vb de bine peste hotare.
Totodata sper sa nu va lasati si sa il nimiciti pe Chior

Musafir

#3996

2014-01-09 20:36

M-am saturat de aceasta "justitie independenta" a lui Basescu.Cum se face ca niciun P.D.L-ist nu este nici anchetat, nici la puscarie, in schimp din tabara cealalta U.S.L-ista facaturile de dosare si puscaria sunt atribuite la tot pasul.Rusine Basescu!

Musafir

#3997

2014-01-09 20:36

Nu Basescu ma deranjeaza , el nu ma mai reprezinta ci cateii de tip Macovei care denigreaza poporul roman ptr. a intra in gratiile popularilor europeni care cred instantaneu denigrarile decat sa verifice !

Musafir

#3998

2014-01-09 20:36

STOP ABUZURILORRRRRRRR DIN ROMANIA!!!!
anti-incoruptibilul

#3999 Re: gadea&ursu

2014-01-09 20:36

#61: incoruptibilul - gadea&ursu

Esti bolnav mintal, basistule! Sunteti asa de ametiti de putoarea degajata de acest jeg ajuns presedinte incat nici nu mai puteti percepe realitatea. Ia spune, "incoruptibilule" (de ce dracu' ti-oi zice asa nici tu nu stii), cati oameni nevinovati a bagat Voiculescu la puscarie? Ia spune, incalificabilule, cati oameni a ajutat Basescu al tau in vreun fel, indiferent care ar fi acela!?! Ia spune, lepra jegoasa, cati copii de valoare a sprijinit/sprijina alde Ticalosu' de va e voua zeu? O sa va trasneasca Dumnezeu, jigodiilor, pentru ca, din pacate, poporul asta de mamaligi nu e in stare s-o faca el, asa cum ar trebui. Spurcaciune!


Musafir

#4000

2014-01-09 20:36

Am semnat pentru ca sunt de acord cu fiecare cuvintel scris, dar eu nu mai cred de mult ca America mai reprezinta democratia adevarata , care lucreaza pentru oameni. Din pacate.