Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #3981

2014-01-09 20:35

Ambasada americana ar fi cazul sa-si vada de rolul ei oficial si sa nu se amestece in treburile interne ale statului nostru .Este de ajuns raul pe care ni l-a facut in 2012 acuzandu-ne de lovitura de stat impotriva vointei a 7,4 mil de romani, numai ca sa isi sustina pupilul care face sluj in fata lor , calcandu-ne pe noi in picioare si aservindu-ne.
Noi nu suntem subordonati nici ai SUA si nici ai UE. Trebuie sa fim priviti si tratati ca si parteneri. Nu noi ne-am dus peste ei pentru acest parteneriat, ci ei au venit peste noi.
Trebuie sa fim lasati sa ne conducem singuri tara si sa dispunem, cum ne duce capul pe noi, de toate bogatiile Romaniei, atat umane cat si geografice / resurse .
Atat USL cat si toate institutiile : CCR, DNA, CSM, ICCR, instante judecatoresti sa i-a aminte si sa realizeze , macar in ultimul ceas, ca ne-am saturat de batjocura si de atitudinile lor aservite catre cel care incalca de cel putin 8 ani incoace toate drepturile democratice.
Ambasada SUA sa faca bine si sa transmita dorinta noastra majoritara de a NU se mai amesteca in problemele interne ale Romaniei. Suntem parteneri , nu supusi americani. Cu ce drept vin reprezentantii SUA in tara mea ca sa ne judece pe noi, pe romani, in privinta respectarii statului de drept ??
Statul de drept suntem noi, Romanii, si noi cerem sa ne fie respectat dreptul democratic de a decide noi pentru azi si pentru viitor pentru tara noastra.
Cerem USL sa se trezeasca si sa faca publice auditurile facute la toate ministerele si organismele care au gestionat banul public si fondurile structurale. Vrem sa stim cat ne-a indatorat si furat guvernarea portocalie si/ sau orice alt partid politic.