Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #2992

2014-01-09 20:24

Suntem intr-o tara in care ti se pare ca poti vorbi liber, dar in realitate esti mutilat sistematic prin mijloacele de coercitie ale statului, rusinos spun eu. Se promoveaza in continuare incompetenta, in scoli copii nu mai au nici un model, cei care ii pregatesc sunt tratati ca niste indivizi care au nevoie de mila si diferite ajutoare materiale. Chestiunea cu majorarea prin lege cu 50% a salariului unui cadru didactic si sa nu se respecte această lege chiar de organele statului, este pentru mine o groaznică stare ca ne vom intoarce din nou intr-un stat totalitar. Somnul natiunii naste monstrii! Am vazut ca ne-am batut joc de diferitele functii ale statului, exemplu groaznic a fost acel limbut, Igaș, ca ministru de interne, care nu putea datorita competentelor sale sa ajungă Sef de post la politia din orașul Pecica, localitatea sa de domiciliu. Oare chiar am adormit toti, suntem chiar asa de fricosi? Eu zic ca nu, adevarul trebuie sa triumfe, dlor. Felicitari pentru initiativele dvs., vreau sa vedem si o dezbatere a dosarelor Nastase pe ecran, nu-l sustin, ci doar vreau sa se poată observa profesionalismul celor care fac urmarirea penala si cum executa. Probabil ca trebuie sa ne intoarcem la sistemul de jurati...
O seara excelenta!