Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #195

2014-01-09 18:51

In opinia mea situaţia-de facto-de la noi este mult mai gravă faţă de ceea ce puteţi prezenta prin intermediul postului Antena 3 (chiar şi luînd în considerare şi alte mijloace media care se mai încumetă a rosti adevarul în baza unor dovezi incontestabile). Starea de fapte, ca să mă rezum doar la atâta, este putredă de sus până jos şi acest lucru vi-l spune cineva care a crezut în justiţia noastră-adică eu.Ulterior s-a dovedit totul o mare minciună (practicată de la minister în jos pe toate palierele, aşa că la ce ne mai trebuie dreptate?. Oricum corb la corb nu-şi scoate ochiul şi sunt al dracului de mulţi.Încep să-i dau dreptate lui Mircea Badea. M-am săturat să lupt, oricum cu morile de vânt, şi alţii să stea să privescă. Am obosit în demersurile mele dar, când mă gândesc chiar şi la nepoţii mei, parcă nu pot să tac. Am optat pentru a nu fi publicată semnătura mea în mass media tocmai din considerentele de mai sus. Iar în final, dacă v-aţi decis la acest demers, înseamnă ca e plin paharul. Şi încă un lucru-oare câţi vor semna?
Doamne dă-i Românului "mintea ai de pe urmă".