Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #54

2014-01-09 17:09

Va felicit din toata inima pentru aceasta initiativa.Cred ca ar fi necesar cat mai multe astfel de actiuni in Europa si SUA,pentru a arata si adevarata fata a acestui regim corupt si mafiot pe care ni l-au impus,in mod cu totul eronat si cu incalcarea celor mai elementare drepturi si democratiei,pentru amestecul brutal in treburile interne a unui stat independent si suveran si a carui cetateni sunt in masura sa isi hotarasca singuri soarta,fara amestecul marilor puteri in teburile sale interne.Am fost profund dejamagita de atitudinea SUA cu referire la romani si am simtit ca drepturile omului au fost incalcate de catre niste politicieni aroganti si fara sa aiba decenta de a se informa cu privire la situatia din Romania, preluand doar informatiile rauvoitoare si interesate economic ale ambasadorului gitenstein care o avea,asa cum a recunoscut,drept mentor pe monica macovei cea plina de ura si venin si care se face vinovata de minciuni si denigrarea tarii la toate institutiile straine.Aveam pretentia ca acesti politicieni america,care se considera mari democrati, sa se informeze si din alte surse inainte de a se erija in a da indicatii si a impune masurile pe care sa le ia Romania pentru a fi in gratiile lor.Abia astept sa vad cum vor reactiona si de data asta,dar sincera sa fiu nu mai am nici o speranta in ce-i priveste.Totusi cred ca astefel de actiuni au rolul important de a determina mai apoi trecerea de la vorbe la fapte.E nevoie totusi cred,ca cineva sa organizeze si alte actiuni.