Spunem NU noului proiect de lege al reorganizării rezidenţiatului

Adina Manole

/ #75 Spunem NU !!

2013-12-10 22:10

#65: ANONIM - Anonim

Domnule/Doamna Doctor daca aveati coloana vertebrala nu aruncati cu vorbe grele sub anonimat.Cu certitudine spun ca ceea ce a fost pe vremea dumneavoastra e demult apus si nu mai exista termeni de comparatie.Calitatea pedagogica nu mai este ce era atunci.Domnii doctori nu isi mai dau interesul in a ne invata ceva de frica cum spun si colegii mei de a nu le lua posturile.Numai eu stiu cat alerg pe coridoarele spitalelor in speranta de a mai prinde cate o manevra -doua.Prin urmare draga domn\doamna nu va mai dati cu parerea ca nu e cazul si nu stiti cum este sa traiti pe banii parintilor pana la varsta de 20 si ceva de ani si care oricat ar vrea nu au posibilitatea de a iti da mai mult de 50de lei pe saptamana ! Pe vremea comunismului ( nu spun ca aprob acel sistem demult apus ) daca dadeai la medicina aveai un anumit statut si ajutor financiar,dar in ziua de azi ioc ! Nu meritam insultele aduse ! Asa ca va mai rog respectuos sa va tineti parerile pentru dumneavoastra ! Plus ca " medicii din generatiile noi "la care nu aveti "tupeul " sa va duceti copilul tin sa va reamintesc ca in majoritatea cazurilor sunt straini finantati de Statul Roman sa studieze la noi ,unii chiar la buget cu bursa ,asta in conditiile in care se straduiesc sa ia nota 5 la examen si intra in reexaminarile din toamna !