Impotriva fracturării hidraulice a gazelor de șist în ROMÂNIA


Musafir

/ #1476

2013-11-30 06:39

Buna tuturor, ma numesc Adrian am 28 de ani si locuiesc in municipiul Barlad , aici am copilarit aici am crescut aici mi-am intilnit iubirea vietii cu care m-am casatorit si in prezent avem un copilas dragalas de 5 anisori , este inadmisibil ce vor sa faca acesti domni de la parlament si capii Chevronului , eu nu sint si nici nu voi fi vreodata deacord cu exploatarea gazelor de sist aici unde am crescut si unde vreau sa-i asigur un viitor copilului meu , ce voi spune copilului cand in urma exploatarii va ramane o adevarata apocalipsa???? DOMNILOR DE LA GUVERN , daca ar fi fost invers ca domniile voastre sa aveti case si familii aici unde vrea domniile voastre impreuna cu cei de la Chevron sa exploatati nu cred ca ati fi fost deacord asa ca nu putem sa stam impasibili la actiunile voastre monstruase .Oameni buni ,sa nu lasam acesti indivizii sa ne exploateze viata sanatatea si viitorul copiilor nostri, impreuna vom reusi sa-i oprim de la acest macel , semnati in numar cat mai mare si sa ne luptam cu acest sistem conrupt si ucigas !