Retragerea Ordinului ”Steaua României“ acordat lui Laszlo Tokes

Vlad Tepes

/ #143

2013-09-22 10:12

Sigur ca ar fi un semnal prost, dar nu pentru romani! Oare nu ne-am saturat sa ne scuipe si sa ne ia in batjocura tradatorii de neam? Ordinului National “Steaua Romaniei” nu il poarta cei care tin doliu de ziua nationala a Romaniei si care tradeaza neamul romanesc. Cand ma gandesc ca milioane de romani platesc impozite pentru ca astia al'de Tokes sa invete carte gratis, sa primeasca burse, sa se plimbe prin toata lumea moca si mai stiu eu ce le mai trece prin cap imi aduc aminte de filmul Dacii - "...in nemernicia mea, ca un caine turbat am muscat mana care m-a crescut si m-a hranit..." Si mai imi aduc aminte de referendumul din Ungaria, cel de acordare a cetateniei maghiara a romanilor de etnie maghiara care nu numai ca nu a fost validat din lipsa de participare (sau interes pentru problema asta?), dar si votul putinilor care au participat a fost impotriva! Iata cum intelepciunea a doua natii este luata in deradere de o mana de oameni al'de Tokes care, probabil ca isi inchipuie ca sunt patrioti, dar care in mod limpede nu reprezinta interesul nici unui neam din cele pomenite aici. Luati ordinul tradatorului de natii! Si, daca ar fi dupa mine, i-as lua si cetatenia romana. Tradatorul ala de neam si neamuri nu are ce cauta in Parlamentul Europei ca reprezentant al Romaniei. Si vreau sa nu-si inchipuie astia al'de Tokes ca vor avea ingaduinta de pe undeva: o fi tradarea apreciata, dar tradatorul e dipretuit!