Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #808

2013-09-10 02:47

Sunt consternate de setea de sănge a unora dintre semeneii nostril.Am crezut ca uciderea sotilor Ceuasescu in ziua de Craciun a fost o intămplare,nu ca nu ar fi meritat ci pentru simplu fapt ca mai erau si alte zile.Asist cu lacrimi in suflet cum se posteaza pe internet imagini cu tineri care chinuiesc acesti căini fara nici o vina,cum le dau foc,cum îi omoara cu multa cruzime.Se incearca manipularea populatie leg=nd moartea nefericita a acelui copil de căini de pe strada,cănd ar fi trebuit ca la acest moment sa fie toti primarii din cei 24 ani si angajatii lor responsabili cu aceasta problema,toate ONG-urile care au folosit banii destinati acestor animale in scopuri personale,creănd aceasta stare in inima acestui popor si asa greu incercat de saracia care vine,vine si iar vine.Nu am inteles cum de parintii au puterea de a veni la tv si la proteste cănd nici macr nu s-au stins lumpăarile pe mormpntul copilului lor?cum de nu plpng cu lacrimi de sănge pe lespedea pusa peste copilul lor?Ce vor face acesti,,protestatari,, daca intr-o zi li se va propune sa faca ceva sa dispara din viata noastra:bolnavii cronici de cancer care nu au citistatice si nici morfina,copiii din canale,copiii din orfelinate,pensionarii nostril dragi care cauta prin gunoaie ceva de măncare?adica personae care nu mai produc.Vor semna acesti romăni ca toate aceste categorii de oameni sa dispara ca lor sa le fie pentru o perioada mai bine,daca le-o mai fi? Cum sa isi incarce sufletul cu săngele a peste 60.000 animale nevinovate? ca nu ne va ierta d-zeu niciodata si vom aparea in fata tarilor civilizate ca un popor de barbari.De aceea este bine ca nu exista pedeapsa cu moartea,ca uite asa intr-o isteria de genul acesteia,pot muri oameni nevinovati.Voi fi mereu impotriva eutanasiei si daca va fi un referendum(care de faot nu isi are rostul) am sa merg si am sa votez NU EUTANASIEI.V-a vorbit un om caruia I-a murit copilul calcat de o masina in ziua de 1 ianuarie ,caruia I-a murit căinele iubit acum 6 luni si caruia nu I s-au uscat lacrimile si nu I s-a linistit sufletul,pentru ca acum sa aud si sa vad asemenea ineptii .In ce tara traim?si de unde atăta sete de violenta,de sănge la un popor cresti si cunoscut a fi intelept si bland?