Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #220

2013-09-06 08:07

Eutanasierea cainilor nu trebuie sa se faca, nu ei sunt de vina, sunt de vina cei care ii iau cat sunt mici, ii tin o vreme pana se plictisesc apoi ii abandoneaza, iar de agresivitatea lor, ma indoiesc eu am 5 caini, am aceste animale de mult timp si am reusit sa le inteleg comportamentul, nu sunt agresivi decat atunci cand se simt amenintati, batuti sau maltratai, de altfel orice animal reactioneaza asa cand este amenintat, ce s-ar intampla in tara asta, daca si pedofili si mamele care isi omoara copii ar trebui ucise, suntem jalnici, demni de mila, daca se recurge la asemenea gest, este intolerabil, sa ii omoram pt ca asa vor uni guvernanti pt campania lor politica asta le vine ca o mana cereasca, haideti domnilor guvernati sa ii omoram pe totii atunci sa fim o tara de criminali, si asa suntem vazuti peste tot ca niste cersetori si hoti, haideti sa fim si criminali. Gasiti alta solutie, bani sunt, dar de ce sa alocati fonduri, e prea mult, nu le dati nici saracilor, daramite cainilor, asa este mult mai repede sa scapati de ei. Sa va fie rusine, gasiti solutii, dar nu asa de radicale precum un genocid in masa