S.O.S. familia!
Musafir |
/ #2307 Protagonistii ProTv au creat un site care contine pornografie2013-09-04 16:32Asociatia Act-Q este mandra de proiectul sau, site-ul StiriGay.ro, care contine imagini pornografice alaturi de articole ''informative''. Apropo, site-ul nu are niciun avertisment in legatura cu asta, cum ca se adreseaza adultilor; contine articole pe care le-ar accesa la fel de bine (sau mai ales) minorii, crezand ca se informeaza. Nu e prezentat ca unul porno ci unul dedicat ''comunitatii LGBT'' in general.Apar avertismente doar la sfarsitul articolelor, daca e promovat un show pornografic de pilda; asta dupa ce in mod convenient adolescentii sau copiii au apucat deja sa citeasca despre acel show, care le-a starnit interesul. Sunt doua variante de interpretare: 1. Echipa din spatele lui da dovada de o iresponsabilitate si nepasare crasa; 2. Echipa respectiva nu are o problema cu expunerea minorilor la asemenea materiale. Tind sa cred ca a doua varianta e cea corecta; toti homosexualii cu care am interactionat pana acum faceau apologia pornografiei (inclusiv ca material didactic), a nuditatii publice si a sexului in public, aparand evenimente ca cele din San Francisco prin cliseul ''cine suntem noi sa judecam?''... Ma intreb ce ar avea reprezentantii ProTv de comentat in legatura cu activitatea oamenilor pe care ii promoveaza. Explorand mai multe pagini, observ ca promoveaza la greu pornografia - vedete, show-uri, filme etc. Mi-a atras atentia o productie numita ''Twinklight'', inspirata din ''Twilight'' ... ce pare sa fie pornografie cu adolescenti/ tineri facuti sa arate ca adolescentii. Termenul de ''twink'' , in argoul gay, reprezinta un baiat tanar ( suficient de tanar incat sa nu aiba niciun fel de pilozitate), frumos si prost (numai bun pentru cei care vor sa profite de el). |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
82504 Creat: 2025-02-03
PETIȚIE PENTRU ABROGAREA ARTICOLULUI 6 DIN LEGEA NR. 141/2025 PRIVIND MAJORAREA NORMEI DIDACTICE
1941 Creat: 2025-08-01
Înființarea tribunalul poporului 7
496 Creat: 2025-08-06
Spunem NU comasării liceelor din Năsăud!
380 Creat: 2025-08-07
Reducerea taxelor CECCAR
1201 Creat: 2025-07-20
Cerem de urgență delimitatoare de beton și bannere de avertizare pe drumul Zimandcuz–Zimandul Nou, după două accidente mortale în trei luni.
477 Creat: 2025-08-03
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
13251 Creat: 2025-06-04
Spune STOP jefuirii României și falimentării românilor!
1004 Creat: 2025-08-01
PETIȚIE PENTRU DEMITEREA MINISTRULUI EDUCAȚIEI ȘI CERCETĂRII, DANIEL DAVID
1322 Creat: 2025-07-30
IUS-Lubrifin - parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea unui referendum. Semnează petiția!
6353 Creat: 2024-11-02
Greva generală în educație – ACUM și până la retragerea legii care distruge sistemul de învățământ!
338 Creat: 2025-08-03
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4809 Creat: 2025-06-14
Vrem un preț corect la apă în Valea Jiului! Nu mai acceptăm facturi umflate și scumpiri nejustificate!
117 Creat: 2025-08-07
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
1110 Creat: 2025-07-07
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
8347 Creat: 2023-03-14
SALVATI CO-ASIGURATII DIN ROMANIA! DREPTUL LA SANATATE, ANULAT DE STATUL ROMAN!
66 Creat: 2025-08-07
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2803 Creat: 2025-07-09
Autobuz Oras Pantelimon Str Rascoala din 1907
121 Creat: 2025-07-28
După 65 de ani, Hunedoara merită un stadion nou!
1374 Creat: 2025-07-22
Eliminarea taxei pe apa meteorică și scăderea prețului apei în Valea Jiului!
56 Creat: 2025-08-08