S.O.S. familia!

amelia

/ #1360 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1357

2013-08-28 10:37

#1357: Dana Captilin - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1353

se spune ca nu trebuie sa mergi prin viata dand explicatii... eu cred ca da , in multe cazuri . daca vrei sa transformam discutia in interogatoriu sau care dintre mame este mai mama , e mai bine sa incetam , in modul acesta nici eu nu te voi intelege nici tu .am 2 copii nascuti la o diferenta d 2 ani . cel mic trecea ultimul an de liceu iar ce mare era primul an la universitate la Bucuresti . au terminat facultatile iar cel mare este anul 2 la o a doua facultate ,concomitent are si o slujba si cel mic din cauza unor probleme de ordin financiar , a intrerupt fac 2 ani , a reluat-o , a terminat-o si el cu iubita lui se pregatesc sa faca masterul aici la mine. eu am fost impotriva din simplul motiv ca nu vreau ca si copiii nostri sa fie inmigranti , cineva trebuie sa ramana si in tara sa duca Romania mai departe . da , in primii 2 ani adica in 2001 2003 , eram cu indignarea pe fata sau o mascam cand si cum puteam . tot ca o mama care gandeste diferit , nu imi poti impune tu , cu cel mai mare respect , dar nu avem un manual de mama , repet tot ca o mama  , fiind pusa in atatea situatii , chiar fiul meu cel mare a avut 2 colegi gay , m-am gandit si m-am intrebat . poate nu am facut bine dar am facut-o din dorinta de a ma cunoaste cei ce ma interogheaza si ma acuza de multe . nu sunt cu nimeni Dana , sunt cu parerea mea , gandurile si raspunsurile mele si atata timp cat voi exista voi spune ce gandesc. chiara daca gresesc , e normal , sunt om dar sa fiu catalogata drept satanista sau gay sau ca DUMNEZEUL meu e cel rau , numai ptr ca eu am alta parere , mi se par lipsit de etica , credinta si tot ce vrei tu .

.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...