S.O.S. familia!

Mircea

/ #545 despre adevar(3)

2013-08-19 07:55

De aceea, pentru noi, asa cum se vadeste din ce in ce mai tare, este vremea marturisirii. Fata de prieteni, fata de colegi, fata de cei de o credinta cu noi pentru intarirea lor, si fata de cei necredinciosi pentru vindecarea lor. Nu mai avem ce astepta de la "societatea civila" sau de la mass-media neintelegatoare, caci acestia au lepadat "randuiala cea dupa fire". Impotriva lor este datoria noastra de crestini sa le opunem, marturisind, mostenirea jertfelnica a fiintei crestine a neamului romanesc, de la Sfantul Andrei pana la in zilele noastre, aducandu-ne aminte de cuvintele Mantuitorului: "Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor, marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in ceruri. Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in ceruri".

Paul Cocei

(cele 3 fragmente nu imi apartin, dar sunt de acord cu ele - le-am preluat din cele scrise de dl Paul Cocei)



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...