S.O.S. familia!

Mayhem

/ #497 Re: Olanda? olanda-deschide-calea-si-pentru-legalizarea-pedofiliei

2013-08-18 15:27

#495: - Olanda? olanda-deschide-calea-si-pentru-legalizarea-pedofiliei

Autorul din start asimileaza homosexualitatea cu pedofilia... omitand ca principalele acte de pedofilie la nivel mondial nu sunt facute de cupluri homosexuale. Apoi, Olanda a fost singura tara din lume, atentie, din lume (!) care a recunoscut ca adolescentii, deci minorii, fac sex! Pe cale de consecinta logica si imediata ei au recurs la eduatie sexuala corespunzatoare in scoli iar rezultatul se vede, Olanda inregistrand cele mai slabe incidente de BTS-uri, sarcini la minore, etc.

Insa greseala ta, cat si a persoanei ce a scris articolul este ca asociaza homosexualitatea cu pedofilia. Pedofilia este specifica si homosexualilor si heterosexualilor. Am avut si noi un scandal cu un pedofil acum cativa ani, ala nu era homosexual apropo si a violat copii tot in numar mare. Daca un heterosexual comite acte de pedofilie, inseaman ca pedofilia este specifica heterosexualilor? Logica...

Cat despre al doilea link, nu de mult niste parlamentari olandezi au vrut sa treaca prostitutia din nou in ilegalitate. Ceea ce a fost surprinzator a fost ca insusi prostituatele au iesit sa protesteze, si nu manate de proxeneti, cum ar zice unii, din moment ce ele lucreaza pe carte de munca. Pe langa asta, vorbeste cu o prostituata de acolo si ai sa vezi ce salariu are si apoi sa zici daca devine prostituata fortat sau de buna voie. Si credema, au salariu de 3 pana la 5 ori mai mare decat minim pe economie la ei, ceea ce e mult! Apoi, prostitutia legalizata acolo a permis controlul sanitar asupra prostituatelor pentru a vedea daca nu cumva au BTS-uri dar sa vada si conditiile in care 'lucreaza'. Eu nu vad decat parti bune in asta. Pe langa asta, nu vad de ce sa interzici un fenomen care exista de cand e omenirea si va continua sa existe. Religia desi s-a luptat lichidand fizic prostituatele si homosexualii, nu le-a eradicat. Oare de ce? Nu cumva ca nu e eficienta si nu tine de realitate? La fel si cu drogurile. Autoarea nu stie ca, desi traficul de droguri are escala prin Roterdam, foarte putin ajunge in Olanda. De ce? Pentru ca drogurile usoare sunt legale si in legalitate traficantii, daca vor sa vanda, trebuie sa dea date personale! Iar daca sunt prinsi in alte tari cu nereguli, sunt arestati si extradati! Deci, articole. Cat despre eutanasie, total de acord in circumstante exceptionale cu acordul pacientului sau a familiei sale in caz ca pacientul nu este capabil sa dea declaratie pe proprie raspundere. Atata timp cat decizia este a individului, nu vad care e problema....

Ca ultima intrebare, in Romania, sti cand a proliferat prostitutia la noi, legal vorbind si afaceristic vorbind? Iti spun eu, in perioada interbelica (casele de toleranta!), perioada cunoscuta drept si apogeul conservatorismului social in Romania! Deci, paradoxul e urmatorul, daca atunci cand lumea era cea mai conservatoare, prostitutia era un fenomen perceput absolut normal, de ce nu si acum? Poate am regresat si nu stiu eu. Ehhh, greu cu istoria asta... mai ales a propriei tari...

Si apropo, vino cu surse mai credibile si putin mai argumentate stiintifice. Nu de alta, dar reclama cu avorturile da de gol intentiile celui ce administreaza site-ul.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...