S.O.S. familia!

Sorin

/ #418 ?!

2013-08-17 08:08

Bine, eu ce nu inteleg este panica asta a romanului fata de homosexuali. dintr-odata, s-a gasit o noua sursa a tuturor problemelor. e timpul sa dam o cautare pe google, sa vedem ce mai zic oamenii de stiinta despre tema homosexualitatii. si cum vom afla ca de fapt cine se naste asa, se naste asa si basta,ar trebui sa ne intrebam serios "bine, si pe mine cu ce ma influenteaza asta?!" nimeni nu devine homosexual din cauza ca de mic copil a vazut vecinii de la 3, un cuplu gay ce-si traiesc viata linistiti, platesc aceleasi impozite ca si tine, si nu au nici macar dreptul sa-si oficializeze relatia, fie ea de 1 an, fie ea de 40. pentru stat, ei nu exista. si asta pentru ca oameni ca tine, ca la fiecare tema ce nu o inteleg, in loc sa aibe o atitudine de "asta este, suntem 7 miliarde pe glob, si e bine ca nu sunt toti ca mine", recurg instinctiv la relatia roman-Dumnezeu, care nu-i asa, e o relatie cu totul si cu totul speciala. mi-as dori macar ca voi, dragi homofobi romani, sa va treziti un pic mintea. sa va dati seama ca eu nu am nevoie sa fiu "tolerat" de voi, pt ca eu nu am nimic patologic ce trebuie "tolerat". imi vreau doar drepturile pentru care platesc impozite. nici eu nu suport ultraortodoxistii, si nu ii tolerez. le respect modul lor de viata si ii las in pace sa-si traiasca viata linistiti. si nu as fi niciodata de acord ca o familie de ultraortodocsi sa nu se poata casatori din motive de genul ca de exemplu musulmanii nu ii suporta. la fel cum nu sunt de acord ca musulmanii sa dicteze cum un ultraortodox isi va creste copiii. Religia si familia sunt 2 institutii sacre, care tin de fiecare cuplu de indivizi in parte. orice societate civilizata isi respecta concetatenii indiferent de religie, sex, orientare sexuala, etc. o societate nu se guverneaza niciodata dupa religia majoritatii(vezi ce se intampla in statele unde se guverneaza dupa religie). religia e religie, societatea e societate.
repet, suntem 7 miliarde de oameni pe glob, vreo 19 milioane in romania. niciodata nu va gandi toata lumea ca tine sau ca mine, si e foarte bine asa. invata sa-ti respecti vecinii si compatriotii. sa-i respecti, nu sa ii "tolerezi".



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...