S.O.S. familia!

Mayhem

/ #403 Re: Re: Re:

2013-08-16 22:02

#367: Dana Captilin - Re: Re:

Vezi ca incerci sa te introduci intr-o pseudo psihologie. Nu de alta, dar te faultezi singura. In primul rand, conceptul de 'iubire' este unul extrem de relativ si nedefinit. Imi iubesc prietena, dar in acelasi timp imi iubesc fratii, surorile, parintii, bunicii, verii, prietenii, etc.

Iubirea aceasta capata o sumedenie de forme, si nu este exclus ca ea sa capete si asemenea forme. Sunt oameni care isi definesc hobby-urile drept 'iubiri' sau, mai cu seama, 'pasiuni'. De unde sti ca nu are legatura cu iubirea, homosexualitatea? Cunosc cupluri de homosexuali romani care se iubesc de mai bine de 10 ani mai ceva ca un cuplu heterosexual normal. Faptul ca tu nu poti sa ii intelegi, e normal, dar asta nu iti dreptul sa inventezi teoria chibritului in legatura cu ei atata timp cat nici macar nu cred ca ai vorbit cu o asemenea persoana. Nu ai nicio mare problema daca ai alte 'trairi trupesti' ca pana la urma trairile trupesti tin de viata privata si nu e treaba ta sa vi in casa omului sa ii spui cum sa si-o 'traga'. Corpul nostru reactioneaza la fel si fel de stimuli. Homosexualitatea a fost observata la peste 1500 de specii de vietuitoare, nu mai face parte din registrul bolilor psihice de mai multe de 50 de ani. Daca nu iti convine, confrunta-te cu oamenii de stiinta desi nu cred ca vei avea sorti de izbanda ca aceia au in spate un bagaj de cunostinte ce tine de realitate nu de misticism. Firescul pe care tot il indrugi tu aici tine de parerea ta! Nu mai iti impune tu 'firescul' asupra altora. Homosexualitatea nu este o boala, te nasti cu ea, nu e nici macar o alegere. Nu devi homosexual daca vezi o reclama cu homosexuali, nu devi homosexual daca vorbesti cu unul, asta este doar paranoie profund inradacinata de ideologii mistice precum religiile. Actul sexual in sine e un instinct, ca doar toti ne tragem din animale. "Iubirea" e doar un eufemism inventat de apologeti ca sa poata sa vina cu o scuza mai de 'doamne ajuta' atunci cand este intrebat 'dar de ce il/o iubesti?' ca sa nu pice prost de fata cu respectivii ca nu a avut alt raspuns mai bun de dat.

Homosexualii doresc intelegere. Oferale drepturile aferente calitatii de cetatean cu aceleasi obligatii ca si tine si ai sa vezi ca se ajunge la intelegere. Dar atata timp cat tu ii renegi, ii blamezi, ii ataci constant si le mai si interzici anumite drepturi, pai nu e normal sa nu te astepti la intelegere? Intelegerea nu ar trebuii sa vina din partea lor, ci din partea noastra, ca doar noi suntem cei ce ii discriminam constant. Nu exista niciun drum drept. Exista doar drumul pe care ti-l faci tu!

Intradevar, omul este o fiinta care judeca, dar sa judece cu capatana si nu cu curul! Judeci o situatie cand esti in cunostinta de cauza, nu cand dai cu presupusul. Sunt 100% sigur ca nu ai vorbit vreodata cu un homosexual, sunt 100% ca nu le-ai vazut modul lor de viata si sunt 100% sigur ca nu le cunosti problemele si nevoile. Asa ca, intainte de a te apuca sa judeci o categorie sociala dar si sexuala, ai face bine sa o cunosti, personal! Si nu prin ceea ce iti zice o institutie infiltrata de securisti, tortionari si fel si fel de alte lepre.

Ah, si apropo, nu mai sterge comentariile, stiu ca indrugi pe aici ca le stergi doar pe alea 'jignitoare' dar am mai postat 2 comentarii pe aici care nu aveau nicio jignire si nu mai sunt acum.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...